|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Manga zagościły w CK eSTeDe

źródło: CK eSTeDe

W miniony czwartek w galerii Centrum Kultury „Scena to dziwna” otwarto wystawę prac pt. „Manga – obrazy niepohamowane”.

Przestrzeń galerii Centrum Kultury „Scena to dziwna” wypełniły prace inspirowane japońską mangą, których twórcami są dzieci, młodzież, a także dorośli. Manga to japońska sztuka tworzenia układających się w historie malunków, która istnieje w tradycji już od setek lat. Manga jaką znamy dzisiaj pojawiła się w Japonii na przełomie XVIII i XIX wieku. Dzisiaj manga jest uznaną sztuką w Japonii, wykładaną m.in. na uniwersytecie Kyoto Seika. Najważniejszą rzeczą, którą trzeba wiedzieć o mandze jest to, że japoński komiks jest przeznaczony dla każdego – także dla różnych grup wiekowych. W Europie i w USA też powstają oczywiście komiksy nie tylko dla dzieci i nastolatków.

Postacie z mangi prawie zawsze mają duże oczy, małe usta i nietypowy kolor włosów. Emocje wyrażają w przesadzony sposób: kiedy płaczą, wylewają wiadra łez, a kiedy się śmieją oczy zwężają się, a usta otwierają tak szeroko, że zasłaniają całą twarz.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim autorom prac za niesamowity wkład w kształt i formę wystawy, a rodzicom, opiekunom i nauczycielom za okazane wsparcie i zaufanie – informuje CK eSTeDe.

Przypominamy o spotkaniu z Wiktorem Kolińskim, w czwartek 23 marca 2023 roku o godzinie 17.00. Spotkanie „Manga – co każdy rodzic powinien wiedzieć” skierowane jest przede wszystkim do rodziców/opiekunów, którzy chcieliby zrozumieć świat mangi, właściwie ją interpretować i bez zahamowań rozmawiać o niej z dziećmi.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.