|  MN  |  Zostaw komentarz

Niedziela Palmowa w Łubowie i kiermasz ciast dla Łucji

W niedzielę 2 kwietnia 2023 r. w kościele w Łubowie odbędą się uroczystości związane z Niedzielą Palmową połączone z kiermaszem ciast dla małej Łucji.

Od wielu lat uroczystościom religijnym towarzyszy konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną, współorganizowany przez Gminę Łubowo, Komisję Kultury, Oświaty, Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury Gminy Łubowo.

Jest to jeden z elementów kultury na terenie gminy, który wprowadzono kilkanaście lat temu. Co roku wzrasta udział w konkursie, startują w nim szkoły, przedszkola, stowarzyszenia, społeczności wsi oraz  rodziny. Konkurs jednoczy i motywuje społeczeństwo do wspólnego działania.

O godz. 11.00 mieszkańcy w uroczystej procesji z osiołkiem (lub konikiem 😊) i ucharakteryzowanymi dziećmi przejdą spod Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury Gminy Łubowo pod pobliski kościół filialny,  gdzie proboszcz poświęci wszystkie przyniesione palmy. Następnie odprawiona zostanie uroczysta msza, po której zostaną ogłoszone wyniki konkursu.

Dodatkowo tego dnia w godz. 9.00-14.00 przed BPiCK Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Łubowo organizują Kiermasz Ciast dla Łucji, rocznej dziewczynki, która urodziła się z wrodzoną wadą serca.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.