|  MN  |  Zostaw komentarz

Rodzinna niedziela w Muzeum. Jak wojowano we wczesnym średniowieczu?

Created with GIMP

Ile kosztował średniowieczny miecz? Jak zdobywano piastowskie grody? Skąd na dworze Mieszka I wzięli się pancerni? I czy był z nimi pies?

Na wszystkie pytania (i te, które na pewno pojawią w trakcie) padnie odpowiedź w ramach najbliższej Rodzinnej niedzieli w Muzeum, która przebiegnie pt. „Jak walczono we wczesnym średniowieczu?”. Już 30 kwietnia w godzinach od 11 do 13 w Muzeum Początków Państwa Polskiego – wstęp wolny!

Co będziemy robić? Najpierw sprawdzimy Wasze umiejętności, które dla dawnego woja były niezbędne. Poćwiczymy spostrzegawczość, spryt, wiedzę i zwinność. Kolejnym punktem spotkania będzie praktyka, czyli pokazanie z bliska wyposażenia bojowego naszych przodków. Serdecznie zapraszamy!

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.