|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Reprezentacyjny zespół Wojska Polskiego wystąpił w Gnieźnie

źródło: MOK

W sobotni wieczór w hali widowiskowo-sportowej odbył się występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

To wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Gniezna – dowodem tego był fakt, że wejściówki w MOK-u rozeszły się w krótkim czasie, a także widownia przygotowana w obiekcie przy ul. Sportowej zapełniła się do ostatniego miejsca. 

Przed gnieźnianami wystąpiła około setka artystów w tradycyjnych strojach scenicznych, którzy wykonali koncert, popularyzujący treści narodowe oraz mające charakter wojskowy – nie zabrakło więc i pieśni patriotycznych, ale i tych nawiązujących do okresu międzywojennego. Z udziałem orkiestry oraz tancerzy ubranych w stroje z epoki było więc to wyjątkowe widowisko, zabierające wszystkich w niesamowitą podróż w czasie. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
07/05/2023 14:45

Taka wspaniała orkiestra jaką ma ten zespół i w naszym kochanym Gnieźnie, by się przydała. Ale takiej nie mamy. Szkoda . Mamy w 60 tysięcznym Gnieźnie szkołę muzyczną, ale nie stać nas, Gnieźnian na taką orkiestrę !?? Ubolewam. A tak przy okazji tego koncertu . Drodzy organizatorzy. ARTYŚCI na scenie potrzebują bliższego kontaktu z publicznością. Wtedy ich zaangażowanie i wczuwanie się w odgrywaną rolę jest mocniejsze. W związku z tym pierwszy rząd krzeseł ustawionych na parkiecie, nie powinien być ustawiony piętnaście metrów od sceny, ale co najwyżej pięć metrów od sceny ! A druga moja prośba, dotyczy dyrekcji firmy GOSiR opiekującej się naszą najnowszą, najładniejszą salą widowiskowo sportową. By odbiór koncertu przez publiczność był lepszy, głębszy scena musi być sceną a nie jakąś przebieralnią z ustawionymi z tyłu i po bokach niskimi parawanami z dolnymi prześwitami. Ta „wnęka” w murze, by zostać prawdziwą sceną, potrzebuje przynajmniej czarnych lub bordowych, ciężkich, nieprzezroczystych kotar, zawieszonych na tylnej ścianie oraz na ścianach bocznych. I kotary te muszą sięgać od sufitu do samej ziemi. Oświetlenie górne sceny również, na taki rodzaj koncertów lub przedstawień powinno być wyżej, by nie świeciło publiczności w oczy . Nisko zawieszone oświetlenie, nadaje się, ale na koncerty zespołów młodzieżowych ! I ostatnia sprawa. Do Gniezna przyjeżdżają coraz więksi i coraz znakomitsi artyści . Z Zespołem reprezentacyjnym Wojska Polskiego również przyjechali soliści, których głosy zasługiwały na szczególne docenienie. Ale jak tu podejść z poziomu sali na scenę, by wręczyć pięknej solistce kwiaty ? Nie można, bo nie ma nawet pojedynczych, dostawianych stopni, by podejść do artystów !! Ufam, że te moje drobne uwagi dotrą do właściwych osób i następny, taki ładny koncert odbędzie się już na PRAWDZIWEJ SCENIE !!!© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.