|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Liczni pasjonaci numizmatyki przybyli na wernisaż wystawy

zdjęcia nadesłane

“Numizmatyka w kieszeni”, ponieważ często nie wiemy nawet, jak piękne okazy monet są obecnie w powszechnym obiegu. Takie właśnie pamiątkowe numizmaty (ale nie tylko), wybite na różne ważne okazje, można oglądać na otwartej 10 maja wystawie w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica 12a.

Wernisaż wystawy był nad wyraz uroczysty, ponieważ odbył się z okazji 60-lecia Gnieźnieńskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego im. Andrzeja Schmidta. Wśród przybyłych gości i pasjonatów numizmatyki obecny był również prezydent Tomasz Budasz, który wręczył na ręce Zbigniewa Kowalczyka Medal Koronacyjny. Następnie odbyła się prelekcja dra Andrzeja Leśniewskiego “Numizmatyka w Gnieźnie”.

Przy okazji spotkania, specjalne wyróżnienia od Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego z rąk Prezesa Zarządu PTN Przemysława Ziemby otrzymali: Złotą Odznakę Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego – Janusz Ambroży i Leszek Chudy, Dyplom Honorowy – Wiesław Ziętarski, Zbigniew Kowalczyk i Oddział PTN w Gnieźnie oraz podziękowania – Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna i prezydent Tomasz Budasz.

Podczas spotkania nie zabrakło ciekawostek, historii numizmatyki w Gnieźnie, ciepłych słów i anegdot.

Wystawę wraz z oprowadzaniem przez członków PTN w Gnieźnie, Zbigniewa Kowalczyka i Teresę Kurzeję, będzie można oglądać również podczas gnieźnieńskiej Nocy Muzeów. Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających przez kilka tygodni w godzinach od 8 do 15.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.