|  MN  |  Zostaw komentarz

Agnieszka Szydłowska otworzy Latarnię na Wenei

zdjęcie nadesłane

To już VI rok działań plenerowego domu kultury „Latarnia na Wenei” prowadzonego przez Stowarzyszenie Ośla Ławka i mieszkańców na podwórku przy budynku PWiK na ul. Jeziornej.

Sezon wypełniony wydarzeniami kulturalnymi  rozpocznie się 16 czerwca spotkaniem z dziennikarką Agnieszką Szydłowską. Spotkanie autorskie odbędzie się o godz. 18.00 i wstęp jest darmowy. Po tym wydarzeniu przewidziano także dwa koncerty: Wiwi z zespołem (Gniezno) oraz Kochliwa Magda (Warszawa).

Agnieszka Szydłowska to dziennikarka od kultury. Od zawsze entuzjastka kultury i osoba dotknięta (często beznadziejnym) poczuciem misji tego zawodu. Działa przede wszystkim w radiu – zaczynała w Radiostacji, potem była radiowa Trójka a teraz pracuje w newonce radio. Przez wiele lat współpracowniczka TVP Kultura.

Lubi wszystko, co się wiąże działaniami artystycznymi – od teatru przez film, muzykę, sztuki wizualne po samo radio, które też cudownie odwołuje się do wrażliwości i wyobraźni. Lubi rozmawiać z ludźmi, pociągają ją właściwie bez wyjątku. Ma wielki apetyt na rzeczy nowe i spotkania z tymi, których jeszcze nie spotkała. Nie ma hobby, bo praca jest jej hobby więc wychodzi na to, że pracuje non stop lub – z drugiej strony- non stop oddaje się przyjemnościom.

W newonce radio można słuchać wielu audycji, które tworzy lub współtworzy: Godzina Czasu (współprowadzenie z pisarką Dorotą Masłowską), 8 kobiet, Tygodnik czy PS GRA. Spotkanie w Latarni na Wenei skupi się na wielu wątkach związanych z pracą Agnieszki Szydłowskiej. Będzie to prawdziwe święto kultury i sztuki.

Otwarcie „Latarni na Wenei” (16/06) jest projektem partnerskim stowarzyszenia „Ośla Ławka” oraz Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna w ramach projektu pn. „Rozczytana Koalicja” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.