|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Piknik Czytelniczy w Parku Trzech Kultur już w sobotę

Już w sobotę zapraszamy do Parku Trzech Kultury na V Piknik Czytelniczy. Gwiazdą tegorocznego Pikniku Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna będzie Kicia Kocia – popularna bohaterka książeczek dla najmłodszych to tylko jedna z wielu atrakcji, jakie Biblioteka przygotowała dla dzieci i całych rodzin.

W sobotę w godzinach od 11:00 do 15:00 na piknikowej scenie zobaczymy również wspaniały spektakl Teatru Fuzja z Poznania o Cioci Jadzi. Wystąpi też Pan Walizka, a piknikujących czarować będzie iluzjonista Amon. Dla tych, którzy chcą spędzić sobotę aktywnie będą zabawy sportowe z Karoliną Koszelą i parkiem trampolin Jump Now oraz Rowerowym Gnieznem.

Właściwie każdy znajdzie coś dla siebie: Majsterkowo z Castoramą, robotyka z ZiP Zabawą i  Programowanie, pokazy strażackie i policyjne, zabawy harcerskie, fotobudka, animacje przygotowane przez gnieźnieńskie przedszkola, malowanie twarzy.

Nie zabraknie też typowo czytelniczych warsztatów, strefy czytania, stoiska z książkami lokalnych autorek i autorów. Biblioteka wręczy też dyplomy dla Czytających Rodzin oraz Wspaniałych Nauczycieli, którzy
wspierają czytelnictwo, a także Wyróżnienie Myszki Marcysi dla Przyjaciela Biblioteki oraz nowo nagrodę – „Lepieja” dla partnera instytucjonalnego, z którym Bibliotece wiedzie się „lepiej”. Ogłoszone zostaną też wyniki w konkursie literackim na „lepieja” – to rodzaj wierszyków wymyślonych przez Wisławę Szymborską.

Będzie można coś przekąsić i – co chyba najważniejsze – wesprzeć organizacje z powiatu gnieźnieńskiego, które pomagają kotom i innym zwierzętom. Bo temu właśnie między innymi posłuży tegoroczne
piknikowanie – wsparciu naszych MIAUlusińskich.

V Piknik Czytelniczy realizowany jest w ramach projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2023” i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz
Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Piknik wspiera organizacyjnie i rzeczowo wiele firm, organizacji, szkół i przedszkoli z Gniezna.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.