|  MN  |  Zostaw komentarz

Lipcowe wakacje w bibliotece

zdjęcia nadesłane

To były intensywne, twórcze dwa tygodnie. Zakończyły się lipcowe „Wakacje w bibliotece” – czyli zajęcia czytelnicze-plastyczne w Wypożyczalni dla Dzieci.

Przez ten czas przez bibliotekę przewinęły się dziesiątki dzieci oraz… książek. Bo właśnie literatura dziecięca była punktem wyjścia każdego wakacyjnego spotkania. Ciocia Jadzia, Smerfy, Pan Kuleczka, żółw Franklin to tylko część postaci, które stały się pretekstem do zabaw czytelniczych. Każde zajęcia kończyły się pracownią plastyczną – dzieci tworzyły okładki i ilustracje do czytanych książek. 

Dzięki temu powstała powarsztatowa wystawa – „Wakacje w bibliotece – lipiec”. Można ją oglądać w Wypożyczalni dla Dzieci przy ul. Mieszka I 15. A za dwa tygodnie kolejna odsłona „Wakacji w bibliotece” – zajęcia zaczną się ostatniego dnia lipca, a potrwają do 11 sierpnia.

„Wakacje w Bibliotece” zrealizowano z projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2023” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.