W poniedziałek 28 sierpnia zapraszamy do Latarni na Wenei na wydarzenie jakiego jeszcze w Gnieźnie nie było! Solo na perkusji zagra sam Jan Emil Młynarski. Będzie to występ imponujący, którego nie możecie przegapić! Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00, wstęp wolny.
Jan Emil Młynarski pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach. Perkusista, producent, wokalista, radiowiec ur. 1979 Obecny na scenie od 1997. Współpracował z wieloma artystami sceny elektronicznej, popowej i jazzowej. Absolwent szkoły Drummers Collective w Nowym Jorku. Jako perkusista sesyjny grał m.in. z Wojtkiem Pilichowskim, Kayah, Skalpel, Oszibarack, Nervy… Był członkiem orkiestry wykonującej „Concerto for band and orchestra” Jona Lorda (Deep Purple) z kompozytorem we własnej osobie na organach Hammonda. Od 2009 roku lider własnych przedsięwzięć muzycznych na polu muzyki niezależnej, eksperymentalnej i jazzu.
Założył grupę „Warszawskie Combo Taneczne”, w której gra na bandżoli i śpiewa tradycyjne warszawskie piosenki. Laureat Fryderyków 2018. Razem z wirtuozem fortepianu Marcinem Maseckim prowadzi Jazz Band Młynarski-Masecki, w którym śpiewa przedwojenny repertuar taneczny autorstwa mistrzów polskiej piosenki. Koncertuje z Jerzym Maksymiukiem i Januszem Olejniczakiem ( m.in.Teatr Wielki-Opera Narodowa, Teatro Massimo w Palermo czy Carnegie Hall w Nowym Jorku.
Od 2018 roku prowadzi autorski program muzyczny w radio, poświęcony polskiej muzyce rozrywkowej do roku 1949. W 2010 roku nagrał płytę „Młynarski Plays Młynarski” poświęconą twórczości swego ojca Wojciecha Młynarskiego (1941-2017) , który był jednym z najważniejszych autorów tekstów piosenek w Polsce w XX wieku.
Fascynuje się muzyką afryki oraz polskiej wsi regionu Mazowsza Południowego oraz Podhala co słychać w twórczości trio Polonka, które tworzy z Piotrem Zabrodzkim – pozytyw organowy i Michałem Górczyńskim – klarnet kontrabasowy. Współpracuje z wybitnymi instrumentalistami swojego pokolenia.
Koncert perkusyjny Jana Młynarskiego finansowany jest ze środków Fundacji PZU.
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.