|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

„Jankowo Dolne przedwczoraj, wczoraj” – nowa książka o lokalnej historii

Za kilka dni odbędzie się promocja książki, opowiadającej o dziejach Jankowa Dolnego i okolic, napisana przez Tadeusza Gajdę.

Jest to historia Jankowa Dolnego od zaczątków jego powstawania po czasy XX wieku. Oparta na dokumentach archiwalnych, relacjach mieszkańców i ich fotografiach. Zawiera także sporą porcję informacji historycznych o sąsiednich miejscowościach. Liczy sobie 300 stron, po kilka map i szkiców oraz ponad 20 fotografii. Publikacja została w połowie dofinansowana przez Urząd Gminy Gniezno. 

Promocja książki „Jankowa Dolnego przedwczoraj, wczoraj” odbędzie się w „Gościńcu w Dolinie” w Jankowie Dolnym w sobotę 9 września o godzinie 18.00. Będzie miało to formę spotkania na początku którego autor przedstawi okoliczności powstawania tej publikacji i odpowie na pytania zainteresowanych. Na zakończenie spotkania nastąpi sprzedaż tejże książki.


Tadeusz Gajda (rocznik 1949), gnieźnianin od pół wieku. Z upływem lat coraz bardziej „wrastał” w Wielkopolskę. Uprawia turystykę od 1964 roku. Udokumentował działalność Koła PTTK nr 4, jest autorem dwóch pierwszych monografii Oddziału PTTK w Gnieźnie i współautorem kolejnych. Pisze także okazjonalnie dla prasy turystycznej itd. Autor kilku  wystaw o turystycznym charakterze na terenie Gniezna. Udziela się od lat jako prelegent relacjonując swoje górskie (a także inne dalekie) wyprawy. Przewodnik PTTK na Szlak Piastowski od 1988 roku. Ostatnio opracował merytorycznie powstałą w Jankowie Dolnym przed dwoma laty „Ścieżkę Historyczną”.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.