|  MN  |  Zostaw komentarz

Uczniowie i przedszkolaki spotkali się z autorem lektur szkolnych

Zaczęli rok szkolny z literackim przytupem – Szkoła Podstawowa nr 1 w Gnieźnie oraz Przedszkole nr 17 „Piastowska Gromada” gościły – na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna – Marcina Kozioła, znanego autora książek dla dzieci i młodzieży.

Nieczęsto się zdarza, by uczniowie mieli okazję się spotkać z autorem ich szkolnej lektury. Kozioł poprowadził warsztaty multimedialne z lekturą „Skrzynia Władcy Piorunów”, kryminałem, powieścią przygodową , a zarazem nieprawdopodobną, choć w każdym szczególe prawdziwą historią wielkiego
wynalazcy Nikoli Tesli. Spotkanie zachęciło również uczniów do sięgnięcia zarówno po tytułową książkę, jak i jej drugą część „Tajemnica przeklętej harfy”, która znalazła się w Złotej Dwudziestce książek dwudziestolecia Fundacji ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom.

Z kolei przedszkolaki z „Piastowskiej Gromady” wzięły udział w spotkaniu poświęconym puchaczom, czyli największym sowom w Polsce. Cykl książek “Pogoda dla puchaczy” stanowił doskonały temat na rozmowy o tych ptakach i nie tylko o nich. Marcin Kozioł przemyca bowiem w tekście ważne informacje dotyczących tych ptaków.  Przedszkolaki miały okazję poznać tę wyjątkową puchaczową rodzinę, ale także posłuchać opowieści autora o przyrodzie i pogodzie. Spotkaniu towarzyszyły zabawy, zagadki i quizy. Oba spotkania odbyły się w ramach bibliotecznego projektu „Laboratorium Słowa 2023” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.