|  Rafał Wichniewicz

Poznawali ul. Sobieskiego razem z… Markiem Piekarczykiem

Nietypową wyprawę w ramach Interaktywnego Muzeum Gniezna, wybrali się uczestnicy środowego spotkania na ul. Sobieskiego.

Na ostatnią w tym roku wyprawę szlakiem 100 metrów historii, razem z Muzeum Początków Państwa Polskiego, można było wybrać się 2 listopada. Tym razem była to nieco inna ulica centrum – bardziej ruchliwa, głośna, a kiedyś położona na uboczu śródmieścia. 

W trakcie oprowadzania Muzealny Detektyw vel Szczun z Karei, opowiedział o koszarach piechoty, które bez wystrzału zdobywali powstańcy wielkopolscy, a także było można przypomnieć sobie funkcjonowanie rzeźni miejskiej, za ludowej Polski nazywanych Zakładami Mięsnymi. Nie zabrakło wspomnień o kwiku zwierząt, prowadzonych do uboju i o tym samym opowiedział uczestnikom wyjątkowy gość – Marek Piekarczyk.

Wokalista TSA przez kilkanaście lat związany był z Gnieznem, mieszkając w kamienicy na rogu ul. Sobieskiego i Jana Pawła II (wówczas Walki Młodych). Połączył się on z uczestnikami zwiedzania, kiedy tylko dotarli pod bramę na podwórko. W trakcie rozmowy telefonicznej nie zabrakło wielu wspomnień z młodości.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.