|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Życie Kościoła w ujęciach Janusza Chlasty

Kolejne z rzędu spotkanie z archiwalną fotografią, prezentującą życie społeczne Gniezna, odbyło się w miniony poniedziałek – tym razem w Muzeum Archidiecezjalnym.

Trwa cykl spotkań z fotografią, pochodzącą z zasobów ś.p. Janusza Chlasty. Tym razem organizatorzy podzielili się dziełami, należącymi do kategorii ogólnie rozumianej jako „Życie Kościoła”, na której zaprezentowano – zgodnie z tematyką – wydarzenia o charakterze religijnym, które uchwycił wieloletni fotoreporter swoim aparatem na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

Jak przyznał podczas spotkania Władysław Nielipiński, ekspozycja to wybór tylko części tematycznych zdjęć, na które ogółem składa się aż 3 tysiące ujęć wykonanych przy różnych okazjach. A w tym przypadku jest to wizyta papieża w 1979 i 1997 roku, ingresy, poświęcenia budowy kościoła na os. Ustronie czy Domu Samotnej Matki na Winiarach i wiele innych. Przy tej okazji, obecny na otwarciu fotograf Jerzy Andrzejewski, zaprezentował oryginalne aparaty pochodzące z warsztatu Janusza Chlasty i opowiedział o technice wykonywania nimi zdjęć.

Chcąc przypomnieć program kolejnych wystaw z cyklu „Z garażu Janusza Chlasty”, prezentujących fotografie Gniezna i okolicy z lat 60. – 90., zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem. Kolejne ekspozycje będą otwarte już na dniach.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.