|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

„Muzyczne przestrzenie” wybrzmiały w katedrze

zdjęcia nadesłane

W miniony piątek w bazylice na Wzgórzu Lecha odbył się koncert finałowy, wieńczący dwunastą edycję Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyczne przestrzenie”.

Z tej okazji, podczas wieczornego występu, zaprezentowane zostały dzieła muzyki kameralnej na orkiestrę smyczkową w wykonaniu New Ideas Chamber Orchestra. Jest to jeden z wyróżniających się europejskich zespołów kameralnych powołany do życia przez litewskiego kompozytora, pianistę i dyrygenta – Gediminasa Gelgotasa.

Podczas koncertu można było usłyszeć dzieła muzyki sakralnej: drobne kompozycje na orkiestrę smyczkową Gediminasa Gelgotasa, Myrosława Skoryka i Mikalojusa Ciurlionisa, Koncert skrzypcowy Gediminasa Gelgotasa oraz Jasności promieniste op. 37 – Małe Misterium na sopran, skrzypce i orkiestrę smyczkową napisane przez Mikołaja Góreckiego.

Organizatorem Festiwalu Muzyczne Przestrzenie była Fundacja im. Zygmunta Noskowskiego. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.