|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

OdNowa – wernisaż fotografii Marka Lapisa

W miniony wtorek w Centrum Kultury „Scena to dziwna” otwarta została wystawa zdjęć, autorstwa Marka Lapisa. Jest to wyraz osobistego doświadczenia twórcy z okresu pandemii.

Wystawa z cyklu fotograficznych nietypowa, bo połączona z grą słowem, światłem, nietypowymi ujęciami, działająca na zmysły, a przede wszystkim dająca głęboko do myślenia. Marek Lapis, gnieźnianin z urodzenia, fotograf z pasji i wyboru, zaprezentował swój projekt „OdNowa”, czyli autorskie spojrzenie na doświadczenia z okresu pandemii. 

To, co dla niektórych może uchodzić za kontrowersyjne, dla samego twórcy było bardzo osobiste. Jak przyznał, osobiście doświadczył tego na własnej skórze, trafiając do szpitala zakaźnego, gdzie spędził trzy tygodnie i co też mocno odcisnęło piętno na nim samym. To, jak sam mówił, był czas na pogłębioną refleksję nad tym, co w życiu jest najcenniejsze.

Stąd wystawa „OdNowa”. Niejako „od nowa” zaczynając życie z innymi przemyśleniami nad codziennością i tym, co nas otacza. Jest to ekspozycja fotografii, do których wykorzystał najróżniejsze techniki, chcąc w ten sposób opowiedzieć historie – o izolacji, zawieszeniu kontaktów, zerwaniu więzi, braku relacji. To tęsknota za tym, co było wcześniej – także spojrzeniami, dotykiem drugiego człowieka czy zwykłą rozmową. Za pomocą swoich prac postanowił, jak to sam określił, dotrzeć do intymnych przestrzeni doświadczeń, aby je uwolnić. Jak to się udało? Warto się samemu przekonać, odwiedzając wystawę w galerii CK eSTeDe.

 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.