|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Muzealna współpraca na rzecz nauki i turystyki

źródło: Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej i Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy oraz Muzeum Archidiecezjalne, znajdujące się na Wzgórzu Lecha, podpisały dokument o współpracy w zakresie badań naukowych, oferty oraz promocji.

W miniony czwartek przedstawiciele obu placówek pojawili się w kościelnej instytucji, by tam wspólnie zaprezentować założenia zawiązywanej współpracy. Związane są one nie tylko z wolą zacieśniania szeroko rozumianych „więzi muzealnych”, ale także chęcią współpracy przy zbliżającej się tysięcznej rocznicy koronacji Bolesława Chrobrego i Mieszka II.

Dokument o współpracy między jednostkami podpisał Andrzej Kowalczyk, kierownik oddziału Ostrów Lednicki oraz Bartosz Przybyła, dyrektor Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

– Nasza współpraca jest wieloaspektowa. Obejmuje m.in. wspólne badania naukowe, publikacje, ekspozycje i opracowywanie zbiorów zgromadzonych w obu placówkach. W jej zakres wchodzą także kampanie edukacyjne, szkolenia przewodników pracujących na Szlaku Piastowskim oraz szeroko pojęte działania informacyjne i promocyjne, mające zachęcić turystów do odwiedzenia obu muzeów – mówił Andrzej Kowalczyk, kierownik oddziału Ostrów Lednicki.

– Nie jesteśmy względem siebie konkurencyjni, wręcz przeciwnie, formalizowana dziś współpraca ma pogłębić nasze dotychczasowe współdziałanie na rzecz upowszechniania i promowania tego dziedzictwa kulturowego, na którego straży stoimy – mówił Bartosz Przybyła, dyrektor Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.