|  MN  |  Zostaw komentarz

Dzień Kropki z biblioteką

zdjęcia nadesłane

15 września to Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi, odkrywania talentów oraz zabawy – fetowany w bibliotekach oraz szkołach, także gnieźnieńskich.

Żeby zachęcić dzieci do słuchania, a rodziców do głośnego czytania Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna wraz BAZĄ Centrum Edukacji Kreatywnej rozpoczęła kolejną edycję „Pierwszych Czytanek” właśnie Dniem Kropki. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki? Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje  możliwości. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.

Takie talenty literackie, plastyczne, muzyczne, sportowe poszukiwano wśród dzieci zgromadzonych w bibliotece. A czytana głośno książka „Kropka” w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom na pewno zainspiruje kolejne dzieci, rodziców i nauczycieli.

Projekt „Laboratorium Słowa 2023” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.