|  Rafał Wichniewicz  |  3 komentarze

Gnieźnianin nominowany do nagrody BohaterON – można na niego głosować

źródło: BohaterON

Wyjątkowe wyróżnienie, które zostało utworzone, by upamiętniać powstańców warszawskich i nagradzać osoby zasłużone na polu utrwalania zbiorowej pamięci i zapisywania lokalnych dziejów, może trafić do gnieźnianina.

Nagroda BohaterON im. Powstańców Warszawskich ma na celu wyróżnienie osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promują wiedzę o historii Polski XX wieku (lata 1918-1989) oraz prowadzą edukację historyczno-patriotyczną. Jest to okazja, by ich pracę oraz efekty nagrodzić w sposób wyjątkowy.

Wśród nominowanych do Nagrody BohaterON znalazł się Jarosław Mikołajczyk – znany gnieźnianom jako Szczun z Karei tudzież Muzealny Detektyw z Muzeum Początków Państwa Polskiego, które zainicjowało projekt Interaktywne Muzeum Gniezna. Oprowadzanie po mieście z wykorzystaniem gwary, przy nierzadko bardzo swobodnym a przy tym przystępnym sposobie opowiadania o historii, przyciąga wielu zainteresowanych. To historie Gniezna przede wszystkim z XIX i XX wieku, które są najbliższe naszym czasom, a przy tym nieobce współczesnym. Do tego dochodzą publikacje, edukacja młodych oraz odkrywanie i ratowanie dziejów regionu przed zapomnieniem. To dlatego Jarosław Mikołajczyk został nominowany w kategorii nauczyciel.

Sama nominacja jest wyróżnieniem, ale aby nagroda BohaterON mogła do niego trafić, koniecznie trzeba codziennie głosować – konieczne jest wskazanie jednego kandydata w każdej z kategorii. Głosowanie trwa do 9 października – link:

https://bohateron.pl/bohaterony-2023/zaglosuj/

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rodzic
Rodzic
02/10/2023 00:26

Podobno dzieci w szkołach dostają nakaz głosowania na tego pana. Prawda to?

Edward
Edward
26/09/2023 22:34

Czy to nie ten sam człowiek, który drwił z Powstania i nazywał je „warszawską klęską”? I on jest nominowany do nagrody dla m. Powstańców Warszawskich?

lenka
lenka
26/09/2023 10:26

mój Boże rozumiem że ten Pan świetnie i ciekawie opowiada gwarą ,ale czy nagroda taką powinien dostać Pan którego ukochana opcja polityczna nie nawidzi Polski i Polaków Pan dla którego Bóg Honor i Ojczyzna to oksymoron .myślę że bardziej by interesowała go nagroda Hartmana albo może coś z gazety wyborczej© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.