|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Uczniowie „Muzycznej” uczcili Dzień Muzyki

Nietypowy widok zastali w poniedziałkowe przedpołudnie przechodnie w centrum Gniezna – ulicami przeszedł głośny korowód uczniów tutejszej Szkoły Muzycznej.

Na nietypową formę świętowania Międzynarodowego Dnia Muzyki (przypadającego 1 października) wpadli nauczyciele i uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Chcąc niejako zamanifestować swoją obecność na edukacyjnej mapie Gniezna, wychowankowie tej placówki postanowili melodyjnie uczcić święto, które zobowiązuje ich do jego szczególnego honorowania. Dlatego wyposażeni w instrumenty, na których się uczą, wyruszyli przed południem z placówki przy ul. Mieszka i przeszli ulicami śródmieścia wygrywając na postojach różne melodie, skrupulatnie wyćwiczone wcześniej pod okiem kadry pedagogicznej. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
meloman
meloman
02/10/2023 17:58

Dobrze, że wyszli na ulicę. Przynajmniej wielu gnieźnian dowie się, ze w naszym mieście jest Szkoła Muzyczna. Niestety, jednego należy żałować, ze nie ma klasy akordeonu. Ten piękny instrument , który porywa do śpiewu i tańca, ale także do słuchania niesamowitych przebojów wpadających w ucho nawet niemuzykalnym odbiorcom, został jak gdyby zapomniany od lat! A przecież jest taki ” mobilny” Nie potrzeba go wozić specjalnym transportem i akordeonista dotrze wszędzie bez zbędnych trudności. Nasi sąsiedzi za zachodnią granicą kultywują muzykę akordeonową, a u nas, jak by brakowało uczniów? nauczycieli? czy instrumentów?© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.