|  MN  |  Zostaw komentarz

Dzień głośnego czytania

zdjęcia nadesłane

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach właśnie.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest skierowany głównie do najmłodszych czytelników. Wszyscy bowiem wiemy, że nigdy nie jest za wcześnie aby rozpocząć przygodę z książką. Czytanie na głos ma dla dzieci ogromne znaczenie. Wpływa ono min. na rozwój dziecka, wzbogaca słownictwo, pomaga w budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, rozwija poczucie humoru.

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna wraz  BAZĄ Centrum Edukacji Kreatywnej oraz ze szkołami podstawowymi i przedszkolami przygotowała szereg spotkań czytelniczych, aby uhonorować to ważne święto. A warto je obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na głośne czytanie choćby 30 minut, będzie to duży sukces. Do tego od lat zachęca akcja Cała Polska Czyta Dzieciom.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.