|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Wystawa o wyjątkowym lotniku i wielkopolskich siłach powietrznych

W miniony wtorek w murach CK eSTeDe otwarta została ekspozycja, opowiadająca o Wiktorze Pniewskim – pochodzącym z naszego regionu lotniku, który odegrał wyjątkową rolę w trakcie powstania wielkopolskiego.

Centrum Kultury „Scena To Dziwna” w ramach projektu „Na skrzydłach ku wolności…” zaprezentowało postać niezwykle ważną dla społeczności wsi Dębnica, gminy Kłecko oraz powiatu gnieźnieńskiego. Urodzony w 1891 roku w Kłecku Wiktor Pniewski to sylwetka, której życiorys był nasączony polskim patriotyzmem oraz pełnym różnych przygód, które stawiały przed nim wydarzenia dziejowe, jakich był świadkiem.

Ekspozycja to przede wszystkim fakty i ciekawostki z życia Wiktora Pniewskiego, które podczas otwarcia wystawy przybliżył także Rafał Jurke. Poza tym zaprezentowane zostały różne dokumenty oraz militaria z epoki, a także modele samolotów. Wydarzeniu towarzyszyły także warsztaty, podczas których była możliwość złożenia własnych, zdolnych do lotu samolotów.

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra” 2023. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.