|  MN  |  Zostaw komentarz

Spotkanie autorskie z Joanną Kuciel-Frydryszak

Biblioteka Instytutu Kultury Europejskiej UAM Filia w Gnieźnie zaprasza na spotkanie z Joanną Kuciel-Frydryszak, autorką książek: „Iłła. Opowieść o Kazimierze Iłłakowiczównie”, „Służące do wszystkiego” i najnowszej „Chłopki. Opowieść o naszych babkach”. Co może mówić o nas samych historia naszych babek i prababek? Czy to czego doświadczyły kobiety w naszym rodzie ma na nas wpływ? Jak wyglądało codzienne życie naszych przodkiń? Czy nasze babcie walczyły o siebie w patriarchalnym świecie? Dlaczego tak często unieważniały siebie? Spotkanie poprowadzi Agnieszka Ziebarth (Instytut Kultury Europejskiej UAM). Wydarzenie odbędzie się w czwartek 25 stycznia 2024 roku, o godz. 17:00 w Bibliotece IKE przy ul. Kostrzewskiego 5-7 w Gnieźnie. Wstęp wolny.

Joanna Kuciel-Frydryszak – absolwentka Polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim, dziennikarka, współpracowała m.in. z „Wysokimi Obcasami Extra” i dodatkiem „Gazety Wyborczej” „Ale Historia”. Autorka biografii Słonimski. Heretyk na ambonie, nominowanej w najważniejszych konkursach na Historyczną Książkę Roku – im. K. Moczarskiego i O. Haleckiego oraz bestsellerowej biografii Kazimiery Iłłakowiczówny Iłła (Marginesy 2017), nominowanej do Nagrody im. Józefa Łukaszewicza. W 2018 roku ukazała się jej książka Służące do wszystkiego (Marginesy 2018), która była nominowana do Nagrody Historycznej Polityki. Autorka książki „Chłopki. Opowieść o naszych babkach”(Marginesy 2023).

Organizatorami wydarzenia są: Instytut Kultury Europejskiej UAM i Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.