|  MN  |  Zostaw komentarz

Dzień Babci i Dziadka w Bibliotece

zdjęcie nadesłane

Babciu, dziadku, jak to wtedy było? – książki i zabawy z dawnych lat w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Istnieją już pokolenia dzieci, które zamiast z babciami i dziadkami wychowują się z telewizorem i komputerem. Dawniej wszyscy ludzie przebywali ze sobą, a dzieci dorastały ze starszym pokoleniem. W sposób naturalny miały przekazywaną wiedzę, tradycję, otoczone były spokojem i pozytywnymi uczuciami. Takie związki potrzebne są i dziś, kiedy coraz trudniej być dzieckiem. Opowiadane przez babcie i dziadków historie, wspomnienia z młodości, dawne zabawy i głośno czytane książki w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, to wszystko warto wprowadzić do codziennego życia.

– Jako bibliotekarze staramy się o tym głośno mówić tworząc Bibliotekę Pokoleń. Bardzo cieszymy się gdy nas odwiedzają całe rodziny. Rola babci i dziadka jest ogromnie ważna we współczesnym  świecie. O tym opowiada książka „Basia i dziadkowie” Zofii Staneckiej. Była ona główną bohaterką spotkań prowadzonych przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna i BAZĘ Centrum Edukacji Kreatywnej dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Dodatkowo każdy chętny wnuk i wnuczka mogli pobrać z biblioteki  zakładki do książek z życzeniami dla ukochanych osób. W ten sposób wyrażamy wdzięczność za ich mądrość i opiekę – informują bibliotekarze.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.