|  MN  |  Zostaw komentarz

Rozmawiali „o życiu naszych babek i prababek”

zdjęcia nadesłane

W miniony czwartek 25 stycznia 2024 roku w Bibliotece Instytutu Kultury Europejskiej odbyło się pełne emocji spotkanie z dziennikarką Joanną Kuciel-Frydryszak, poświęcone bestselerowej książce „Chłopki. Opowieść o naszych babkach”.

Książka stanowi cenny wkład w historię pamięci o życiu naszych przodkiń, a jej poczytność sprawiła, że jest książką 2023 roku.

W rozmowie z kierownikiem Biblioteki IKE, Agnieszką Ziebarth, Joanna Kuciel-Frydryszak opowiedziała o trudzie i heroizmie życia kobiet z nieuprzywilejowanej klasy społecznej oraz o tym, co miało największy wpływ na zmiany losu chłopek. Nie zabrakło pytań od publiczności, dzielenia się przemyśleniami i historiami rodzinnymi. Był też czas na indywidualne rozmowy z pisarką podczas podpisywania książek.

Spotkanie pozwoliło przybliżyć historię i znaczenie doświadczeń kobiet wiejskich w naszym społeczeństwie, ukazując ich determinację, niezłomne poświęcenie dla rodziny, ale także pragnienie przemiany i trudną walkę o siebie w społeczeństwie zdominowanym przez patriarchat. 

Mecenasem spotkania było Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.