|  MN  |  Zostaw komentarz

2X21-2X24. Obrazy Łukasza Kasperczyka w CK eSTeDe

zdjęcie nadesłane

Surrealistyczne malarstwo Łukasza Kasperczyka ponownie zagości w Gnieźnie. Najnowsze obrazy artysty z lat 2021-2024 będzie można obejrzeć podczas wernisażu 1 marca o godz. 19.00 w galerii Centrum Kultury „Scena to dziwna”.

Związany z Gnieznem artysta ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kole oraz Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie, gdzie zdobył dyplom w pracowni Komunikacji Wizualnej prof. Andrzeja Desperaka. Jego dzieła można zobaczyć nie tylko w Polsce, ale także na świecie, m.in. w Warship Museum na Tasmanii oraz na okładkach albumów takich wykonawców jak Greg Lake, Rainbow czy Joe Lynnn Turner.

Obrazów Łukasza Kasperczyka nie sposób pomylić z innymi dziełami sztuki. Charakterystyczny styl artysty mocno nawiązuje do surrealizmu spod znaku Zdzisława Beksińskiego, Salvadora Dalego czy Witkacego. Mroczny nastrój i niepokojące wizualizacje malarza pobudzają ciekawość odbiorców i pokazują nowe spojrzenia na formy otaczającej nas natury i technologii, z którą stykamy się na co dzień. Prace Kasperczyka szybko wyprzedają się do prywatnych kolekcjonerów, dlatego warto skorzystać z okazji i obejrzeć najnowsze obrazy z lat 2021-2024. Wystawa pozostanie dostępna dla zwiedzających do 27 marca – wstęp wolny.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.