|  MN  |  Zostaw komentarz

Scena Młodych: Rap Night w eSTeDe

Tegoroczna Scena Młodych rozpoczyna się głośnymi beatami i szybkimi wersami! Centrum Kultury „Scena to dziwna” zaprasza na pierwszą Rap Night.

Podczas wydarzenia zaprezentują się raperzy z Gniezna i okolic: Jelon & Pale Dread, Spankini oraz Dager & Staffu 322 (gościnnie Jakub Grzechowiak). Wielkopolski Hip hop zabrzmi 2 marca o godz. 18.00 – wstęp wolny!

Jelon & Pale Dread zajmują się muzyką od ponad 5 lat. Dwoje raperów z różnych światów postawiło na próbę połączenia swoich stylów i eksperymenty. Nie potrzebują gatunkowych łatek i określeń – nie boją się sięgać po nowe brzmienia, zahaczając o psychodelę, klimat ulic i blokowisk czy agresywne wersy.

Spankini to rodowity gnieźniok, prosto z bloku wyciągnięty na bruk akademickiego języka. Swoją ekspresję ubiera w aksamitne dźwięki i starannie dobrane słowa, by natchnąć serca innych wrażliwców poupychanych w pseudointelektualne rozterki. Lekki jazzik, recytacja i ckliwe refreny – mieszanka idealna na miły wieczorek przy kawce.

Dager i Staffu 322 to zachodniopolski duet hiphopowy. Obydwoje piszą teksty, a produkcją muzyczną zajmuje się głównie Dager. Poznali się na studiach i postanowili spróbować swoich sił w zabawie słowem płynącej z czystej zajawki. Inspirowani takimi duetami jak OutKast czy PRO8L3M pozostają w klimatach starej szkoły, ale nie boją się stawiać kroków poza jej granicami. Na scenie z chłopakami wystąpi Jakub Grzechowiak w charakterze DJ-a.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.