|  Materiał promocyjny  |  Zostaw komentarz

„Z najmłodszymi dla najmłodszych”

Dominika Sochacka-Drzewiecka, fot. Dawid Stube

“Z najmłodszymi dla najmłodszych” to autorski program Dominiki Sochackiej-Drzewieckiej o kompetencjach i kulturze realizowany w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Działanie „Z najmłodszymi dla najmłodszych” to niespełna roczny program, którego odbiorcami są dzieci do 6 r.ż., ale materiały opracowane podczas realizacji zadania adresowane są do rodziców, opiekunów, animatorów, edukatorów i nauczycieli.

Aktywizacja najmłodszych za pomocą muzyki i sztuki od pierwszych miesięcy życia wspiera ich prawidłowy rozwój emocjonalny. To przekłada się na wzmacnianie kompetencji społecznych oraz pozytywnie wpływa na poszerzanie kreatywności. Szereg autorskich warsztatów proponowanych w żłobkach i przedszkolach, cykl szkoleniowy dla opiekunów i edukatorów, przygotowanie publikacji edukacyjnych, podkastu wpłyną pozytywnie na poszerzenie wiedzy i umiejętności.

Działanie opiera się w głównej mierze o zasadę design thinking oraz metody zgodne z pedagogiką Gordona – opierające się na wsłuchaniu w zmysł kreacyjny dziecka i podążanie za nim. Przerzucenie ciężaru z roli edukatora/rodzica jako jedynego znającego się na działaniu artystycznym i wprowadzenie dialogu między dzieckiem a dorosłym w procesie tworzenia dzieła jest głównym założeniem, które będzie przyświecać podczas każdego działania w ramach „Z najmłodszymi dla najmłodszych”.

W ramach stypendium przyznanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeprowadzonych zostanie 80 warsztatów dla dzieci, 3 dwudniowe szkolenia dla nauczycieli, animatorów oraz rodziców.

Przygotowane zostaną również materiały edukacyjne oraz 12 odcinkowy podkast. które będą dostępne na stronie www.przestrzendlanajmlodszych.com

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.