|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Niepowstrzymany Festiwal Wyobraźni

W piątkowy wieczór zaplanowana została prawdziwa zabawa, przygotowana z okazji kolejnej edycji Festiwalu Wyobraźni organizowanego przez CK eSTeDe. Pogoda stanęła na przeszkodzie, ale nie całemu programowi.

Wydarzenie rozpoczęło się już w czwartek od wystawy prac Salvadora Daliego, które pojawiły się w galerii Centrum Kultury „Scena to dziwna” w miniony czwartek. To wyjątkowa okazja do tego, by obejrzeć dzieła tego znanego mistrza, którego surrealizm stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. W ośrodku można oglądać jego ilustracje do jednego z wydań XVII-wiecznego dramatu „Życie jest snem”.

W piątek natomiast przewidziane zostały najważniejsze wydarzenia związane z tegorocznym festiwalem. Rozpocząć się miał na Rynku, skąd ruszyć miał barwny Korowód Wyobraźni. Niestety na jego przeszkodzie stanęła burza wraz z ulewą, które skutecznie uniemożliwiły swobodne przejście ulicami miasta – stąd też festiwal był kontynuowany na terenie eSTeDe, gdzie tego wieczoru przygotowano piknik oraz pokaz laserowy i koncert Macieja Braciszewskiego „Galaktyka światła”.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.