|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Latarnia na Wenei rozpoczęła siódmy sezon

W piątkowy wieczór tłum gnieźnian (i nie tylko) przybył na teren społecznego ośrodka kultury, który od kilku lat gości nad Jeziorem Jelonek, gdzie zainaugurowano kolejny sezon działalności.

Przez kolejnych kilka letnich tygodni w Latarni na Wenei odbywać się będzie sporo inicjatyw kulturalnych i warsztatowych, a pierwszym rozpoczynającym tegoroczną działalność był przyjazd podcasterki Joanny Okuniewskiej, na spotkanie z którą przybył prawdziwie tłum zainteresowanych – tyle osób, że trudno było wejść już od samej bramy. Autorka nie tylko internetowej twórczości, ale też publicystka, została przepytania nie tylko ze swojej działalności, ale też dalszych planów, a tuż po rozmowie ustawiła się do niej długa kolejka osób po autograf. Dość dodać, że na to spotkanie przyjechało też sporo osób z innych miejscowości. 

Wkrótce po tym, kiedy na zachodnim brzegu Jeziora Jelonek powoli za drzewami znikało słońce, z plenerowej sceny wybrzmiały melodie Yunisa, artysty z Egiptu, który przyjechał zagrać koncert muzyki elektronicznej. Jak go zapowiedziano już kilka dni temu, jako muzyk-samouk, skupia się na muzyce tradycyjnej i jej rytuałach, traktując ją jako żywe, rozwijające się przedsięwzięcie artystyczne, które można bez końca demontować i rekonstruować. YUNIS czerpie inspirację z różnych gatunków muzycznych. Kolejne inicjatywy Latarni na Wenei można śledzić na Facebooku plenerowego ośrodka kultury.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.