W najbliższą środę Gniezno odwiedzi Karolia Sulej – pisarka, reporterka (publikuje m.in. w „Vogue’u”, „Piśmie”, „Polityce”, „Wysokich Obcasach”), podcasterka, kuratorka (m.in wystawy „Podróż bohaterki. Powstanie kobiet w Muzeum Powstania Warszawskiego”), badaczka i popularyzatorka antropologii mody.
Autorka niedawno napisała książkę „Era Taylor Swift” pierwszą polską książkę o najpopularniejszej gwieździe pop na świecie Wydarzenie odbędzie się 21 sierpnia o godz. 19.00, w plenerowym domu kultury Latarnia na Wenei. Wstęp wolny!
Karolina Sulej to autorka m.in. reportaży „Rzeczy osobiste. Opowieść o ubraniach w obozach koncentracyjnych i zagłady” (2020, książka otrzymała Nagrodę „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej, Ołówek Moczarskiego, a także dostała się do finału Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Grand Press) oraz „Ciałaczki. Kobiety, które wcielają feminizm” (2022).
Ponadto autorka podcastów Ubrani i Garderobiana oraz współautorka serialu podcastowego Supernowa, który otrzymał nagrodę Podcastu Roku 2022 w Konkursie im. Janusza Majki.
Działaczka w Fundacji Kraina zajmującej się budowaniem wspólnot wokół sztuki i designu – prowadzi tam autorskie projekty wokół mody i kreatywnego pisania.
Najnowsza publikacja Karoliny Sulej – wydana w tym roku „Era Taylor Swift” to pierwsza polska książka o najpopularniejszej gwieździe pop na świecie, gdzie Karolina jako zadeklarowana wielbicielka Taylor Swift, kreuje wielowymiarowy portret wokalistki i kompozytorki. O jej fenomenie rozmawia zarówno z fandomem, jak i z osobami ze świata muzyki, mediów i psychologii. Lektura obowiązkowa zarówno dla Swifties, jak i dla wszystkich pasjonatów świata muzyki i popkultury, którzy chcą zrozumieć fenomen tej unikatowej postaci.
Wydarzenie dofinansowane z budżetu Miasta Gniezna w ramach projektu „Świeć jasno, Latarnio!” dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.
Polityka- niegdyś pismo PZPR,dziś skrajnego lewactwa,a Wysokie Obcasy to GWybiórcza,antpolska gadzinówka,więc wszystko jasne!!! Taylor Swift kiedyś na początku kariery była rozsądniejsza,a dziś chyba palma jej odbiła trochę,do tego poparła lewaczkę Kamalę w wyborach prezydenckich,tzn jest po prostu głupia!!
Jak można aż tak marnować swój czas i życie by pisać książkę o kimś takim jak pusta gwiazdeczka która jest głównie znana z tego że zatruwa świat.
Taki jest teraz ten lewacki świat. Wszystko zmierza ku upadkowi, ośmiesza się rodzinę, brak dobrych przykładów dla dzieci i młodzieży, chamstwo w życiu społecznym, brak ideałów itd.
Lwia część spotkania z autorką była poświęcona jej książce „Rzeczy osobiste. Opowieść o ubraniach w obozach koncentracyjnych i zagłady” oraz wystawy, którą autorka kuratorowała w Muzeum Powstania Warszawskiego, a właśnie historii kobiet i była to poruszająca opowieść, w której uczestniczyli zarówno młodzi, jak i starsi uczestnicy, którzy podzielili się również swoimi historiami. Spotkanie miało charakter historyczny więc zapraszamy do dokładniejszego czytania opisów wydarzeń, które proponujemy w Latarni, bo niepotrzebnie Pan do nas i autorki wielu świetnych i wartościowych historycznie wystaw, artykułów i książek kieruje słowa o upadku świata, braku dobrych wzorców i chamstwa. Jest to nie w porządku. Pozdrawiamy i zapraszamy w kolejnym sezonie! 🙂
Każdy ma sposób na swoje życie. Napisanie tej książki nie jest żadnym przestępstwem, ani wykroczeniem.