|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

„Widzę człowieka” na zdjęciach młodych ludzi

Wystawa fotografii

W CK eSTeDe pojawiła się wystawa zdjęć, autorstwa uczniów kilku gnieźnieńskich szkół (i nie tylko), którzy wzięli udział w projekcie „Widzę człowieka”. Ekspozycja jest elementem szerszego projektu „Dni tolerancji”, który oparty był na kilku spotkaniach oraz warsztacie, skierowanym do młodych osób. Efekty tego ostatniego działania można zauważyć na wystawie obecnej w Centrum Kultury „Scena to dziwna”. Założeniem było przedstawić osoby, które zmagają się z różnymi problemami wykluczenia

– Chcieliśmy zwrócić uwagę na problem wykluczenia, nietolerancji, osoby, które są w kryzysie psychicznym i potrzebują naszego wsparcia – powiedziała Joanna Łacińska-Stube z Centrum Aktywności Społecznej Largo. – Pokazali oni człowieka z różnej perspektywy – są tu osoby starsze, młodzież, dzieci i ich osobiste spojrzenie na problemy, które ich otaczają, a z którymi się zmagają i uchwycili to na zdjęciach. Zrobili to w bardzo dojrzały sposób, mają 15, 16 lat – powiedział Waldek Stube, fotograf.

Na ekspozycji można znaleźć zdjęcia autorstwa uczniów TEB Edukacja, a także przedstawicieli Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3, III Liceum Ogólnokształcącego, Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.

#Tagi

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.