|  MN  |  Zostaw komentarz

Gnieźnieńscy Tytani wracają do gry! Czas na rundę wiosenną

Liderzy Polskiej Ligi Rugby 7 oraz zwycięzcy I turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Polski Rugby 7 wracają na rugbowe boiska. Nadszedł czas na rundę wiosenną! Ich rundę!

Gnieźnianie to zwycięzcy Polskiej Ligi Rugby 7 oraz srebrni medaliści Pucharu Polski Rugby 7. Wielu wydawać by się mogło że to niemałe sukcesy. Ale Gnieźnianie mają apetyt na więcej. W tym sezonie chcą zdobyć wszystko co do zdobycia w polskim rugby olimpijskim! Jesienią wygrali I turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski Rugby 7 oraz po 5 turniejach Polskiej Ligi Rugby 7 są liderami tabeli. „Zaczęliśmy trochę niemrawo, w pierwszym turnieju zajęliśmy 4 miejsce, ale dziś już tego nie pamiętamy. Wyciągnęliśmy wnioski, przepracowaliśmy solidnie zimową przerwę między rundami i teraz idziemy zamienić ciężką pracę w sukces sportowy” – zapowiada rundę wiosenną kapitan gnieźnieńskiej drużyny Patryk Popek.

Przed Tytanami niełatwe zadanie. Na początek rundy wiosennej od razu zagrają II turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski Rugby 7. W najbliższą sobotę udadzą się do Wrocławia, gdzie w grupie zmierzą się z Legią Warszawa i Biało-Czarnymi Nowy Sącz. Na dalszym etapie turnieju czekać będą na nich Juvenią Kraków, AZS AWF Warszawa, Rugby Biesal oraz gospodarze – Rugby Wrocław. Do turnieju finałowego, który zaplanowany został na 15 kwietnia awansuje 6 najlepszych ekip po 2 turniejach eliminacyjnych.

Nie odpoczną jednak gnieźnianie zbyt długo, bo już w kolejną niedzielę, 26 marca, zagrają pierwszy wiosenny turniej Polskiej Ligi Rugby 7 w Koszalinie. „Koszalin wraca po przerwie na mapę turniejów PLR7. To jedna z tych drużyn, po której nie wiemy czego się spodziewać. Jesteśmy jednak spokojni o swoją dyspozycję, traktujemy ten turniej jako możliwość przetestowania pewnych rozwiązań i ustawień, które mamy nadzieję, że będziemy mogli pokazać na finale Mistrzostw Polski Rugby 7. Nie pamiętam tak solidnie i regularnie przepracowanej zimy i chcę, aby optymizm treningowy zamienił się w optymizm meczowy i turniejowy. Trzymajcie za nas kciuki, a my zostawimy na boisku całe nasze 100%!” – przedstawił nastawienie przed marcowymi turniejami trener i zawodnik Tytanów, Robert Bosiacki.

Cały czas serdecznie zapraszamy do dołączenia do naszej drużyny. W tej chwili trwają nabory do drużyn młodzieżowych. Treningi odbywają się w poniedziałki i czwartki o 18:30 na górnym boisku przy ul. Strumykowej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu przez naszego Facebooka – Tytan Gniezno oraz klubowy profil na Instagramie – tytan7s. Na temat możliwości dołączenia do drużyny seniorów prosimy pytać bezpośrednio przez klubowe social media!

Już dziś serdecznie zapraszamy na turniej Pucharu Polski Rugby 7, który odbędzie się w Gnieźnie 17 lub 18 czerwca! Przybywajcie, kibicujcie i świętujcie razem z nami! Do zobaczenia!

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.