|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Młodzi zaprezentowali swoje umiejętności taneczne

fot. Szymon Ławecki / zdjęcia nadesłane

W miniony piątek w Gnieźnie odbyły się po raz kolejny Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego Szkół Ponadpodstawowych w Aerobiku i Innych Formach Tanecznych.

Konkurencje taneczne oceniane były w trzech kategoriach: solo, do trzech osób i kategorii do dziesięciu osób, przez profesjonalne jury. W którego skład wchodziły: założycielka i instruktorka, odnoszącego sukcesy od 30 –tu lat na całym świecie artystycznego Zespołu Świerszcze z Trzemeszna Danuta Szreder; instruktorka tańca Miejskiego Ośrodka Kultury, tancerka grupy salsowej „Los Locos” Paulina Lewandowska; była tancerka grupy tanecznej „Arabeska” Marta Puk; instruktorka tańca w Klubie Szymański Fitness, tancerka grupy salsowej „Los Locos”  oraz „Latino Ladies” Daria Kozakiewicz.

W każdej kategorii oceniano: estetykę stroju, estetykę ruchu, choreografię, muzykę + ruch, synchronizację ruchu w zespole (nie dotyczy kategorii solo) oraz stopień trudności wykonywanych elementów.

Po raz pierwszy w  powiecie gnieźnieńskim odbyły się mistrzostwa w cheerleaderingu. Są one także nowością w Szkolnym Kalendarza Imprez Sportowych w Polsce, a dokładniej tylko w województwie wielkopolskim. Cheerleadering jest sportem, który łączy w sobie gimnastykę, taniec i doping, żeby zachęcić kibiców do dopingu. Słowo cheerleader  łaczy w sobie dwa słowa „cheer” oznaczający doping oraz „leader” czyli osoba, która w czymś przewodniczy. Najprościej mówiąc cheerleader, to osoba prowadząca doping. W części konkursowej widzowie zobaczyli jedną z odmian – cheerleadering akrobatyczny do 5 osób, poziom 1. Poza konkursem wystąpiła młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 6  im. Joachima  Lelewela w Poznaniu prezentując cheerleadering w wersji tanecznej i  wersji z pomponami.

Czas obradowania jury umiliła swoim śpiewem uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych z Technikum Reklamy: Nikola Szałek. Nie zabrakło również wspólnych tańców wszystkich uczestników i kibiców.

Na zakończenie ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie medale i statuetki wręczali przewodnicząca jury pani Danuta Szreder i  inspektor Wydziału Edukacji i Sportu pan Tomasz Pokładecki.

Organizatorki dziękują wszystkim osobom, które pomogły w organizacji i przebiegu mistrzostw oraz zapraszają tancerki i tancerzy za rok.

Organizatorami Mistrzostw odbywających się w hali przy ul. Sobieskiego byli: Starostwo Powiatowe w Gnieźnie i Zespół Szkół Ekonomicznych w Gnieźnie. 

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Kategoria solo:

I miejsce: Jagoda Jósiak – II LO Gniezno

II miejsce: Zuzanna Stefankiewicz – II LO Gniezno         

III miejsce: Zuzanna Wojciechowska – II LO Gniezno

Kategoria do trzech osób:

I miejsce: Alicja i Zofia Imbierowicz – II LO Gniezno

II miejsce: Olga Ogórkiewicz, Zuzanna Stefankiewicz – II LO Gniezno

III miejsce: Julia Krzyżańska, Jagoda Turtoń – II LO Gniezno

Kategoria do dziesięciu osób:

I miejsce: Weronika Gracz, Emilia Łukowska, Weronika Majerska, Magda Tomaszewska – ZSE Gniezno

II miejsce: Laura Antkowiak, Magdalena Barełkowska, Nicole Brauza, Maria Goździk, Oliwia Hamera, Zuzanna Misch, Maja Pawlak, Marta Purolnik, Weronika Stein, Natalia Torzewska –  ZSPU  Gniezno

III miejsce: Zuzanna Filipiak,  Karolina Jankowska, Aniela Jaskulska, Dominika Kozłowska, Wiktoria Mrówczyńska, Gabriela Rachela, Antonina Walczak, Antonina Zakrzewska – ZSE Gniezno

Kategoria cheerleadering:

I miejsce: Michalina Grzesik, Oliwia Kasprzyk, Michalina Ober, Nikola Szałek, Paweł Czyżyk, Oliwier Mruk, Oliwier Wojciński – ZSE Gniezno

Ponadto jury przyznało statuetki za osobowość taneczną dla: Aleksandry Karpińskiej z ZSE w Gnieźnie, Olgi Ogórkiewicz i Maksymiliana Ciesielskiego z II LO w Gnieźnie.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.