|  MKS PR  |  Zostaw komentarz

MKS PR chce postawić kropkę nad „i”

Fot. Damazy Gandurski / Off Book. Agencja Kreatywna

W sobotni wieczór gnieźnianki staną przed arcyważnym spotkaniem, które może decydować nawet o 7. miejscu w tabeli PGNiG Superligi Kobiet.

MKS PR Urbis Gniezno w ostatniej kolejce zwyciężył w pięknym stylu z koszalińską ekipą. Dzięki temu zwycięstwu, Pszczoły nie tylko są bliskie pozostanie w lidze bez konieczności gry w barażach, ale także mają szanse na „wygranie” grupy spadkowej.

Aby cel o którym mówił trener gnieźnieńskiej ekipy się ziścił, podopiecznym Roberta Popka oraz Romana Solarka potrzebne będzie zwycięstwo z elbląskim Startem. Gnieźnianki z pewnością będą bardzo chciały wygrać nadchodzące spotkanie. W ostatnim czasie miały okazję zmierzyć się ze Startem na wyjeździe, i to dwukrotnie. Z obu tych meczów zwycięsko wyszły zawodniczki z Elbląga.

Pierwszy z nich odbywał się w ramach PGNiG Superligi Kobiet. W nim elblążanki prowadziły od początku do ostatniej syreny. Po raz drugi obie ekipy mierzyły się już podczas 1/4 Pucharu Polski Kobiet. Wówczas Żółto-czarne walczyły już dzielnie do ostatniej minuty spotkania. Niestety dla nich, po ostatniej syrenie na tablicy wyników widniało 26:25 dla EKS-u, który tym samym awansował do dalszego etapu rozgrywek. Poprzednie spotkania w rundzie zasadniczej Superligi zakończyły się wymianą ciosów – Start wygrał na inaugurację w Gnieźnie, a w rewanżu to MKS zwyciężył na wyjeździe.

Można się spodziewać, iż nadchodzący mecz będzie niezwykle emocjonujący. Z jednej strony staną Pszczoły – podrażnione i zmotywowane, aby w końcowym rozrachunku nie tylko zapewnić sobie bezpieczną 8. lokatę, ale i powalczyć o możliwie najwyższe miejsce na koniec debiutanckiego sezonu. Po drugiej stronie barykady znajdą się przeciwniczki, które będą chciały po raz kolejny wywieźć z Gniezna zwycięstwo, również mając na celu 7. pozycję w tabeli.

Sobotnie starcie w hali im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie rozpocznie się o godz. 18:00. Bilety można nabywać także w internetowej przedsprzedaży pod adresem: https://ekobilet.pl/e/mks-pr-urbis-gniezno-eks-start-elblag-517403?evt=517403

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.