|  MN  |  Zostaw komentarz

Tytani z kolejnym podium w Polskiej Lidze Rugby 7

Trwa intensywny okres dla zawodników Tytana Gniezno. Po zeszłotygodniowej rywalizacji w Częstochowie, w tę niedzielę Tytani rywalizowali w Sopocie w VIII  turnieju Polskiej Ligi Rugby 7.

Rywalizacja na obiekcie wicemistrzów Polski w odmianie piętnastoosobowej miała nieco inny format niż przy okazji pozostałych imprez cyklu. Tym razem była ona zbliżona do tego, co jest znane z Melrose 7s, czyli najstarszego siódemkowego turnieju na świecie – przegrywający odpadał z dalszej walki o zwycięstwo w turnieju. W związku z tym każda z drużyn miała do rozegrania tylko trzy mecze, jednak każdy miał ogromną wagę.

Tytani rozpoczęli od starcia z KS RC Koszalin. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando mistrzów Polski. Na przerwę drużyna z Gniezna schodziła prowadząc 12:0. Komplikacje pojawiły się w drugiej części spotkania. Ekipa z Koszalina ruszyła do ataku, co zaowocowało wyrównaniem w ostatniej akcji meczu. Nie udało się jej jednak trafić między słupy z podwyższenia, co oznaczało dogrywkę. W niej zwycięskie punkty dla Gnieźnian zdobył Jędrzej Niedzielski po sprytnym rozegraniu autu. Mecz zakończył się wynikiem 17:12.

W półfinale naprzeciwko Tytanów stanął zespół Zielono-Czarnych Lechii Pruszcz Gdański. Ekipa łącząca zawodników gdańskiej Lechii i Czarnych z Pruszcza Gdańskiego okazała się lepsza wygrywając 17:7. Jako pierwsi punkty położyli zawodnicy z Pomorza. Tytani byli w stanie odrobić straty, jednak później punkty zdobywali już tylko rywale. W związku z tym Tytanom pozostała rywalizacja o brązowy medal. W ostatnim swoim meczu turnieju drużyna z Wielkopolski zmierzyła się z Alfą Bydgoszcz. W tym pojedynku gnieźnianie nie dali swoim rywalom złudzeń i pewnie wygrali 33:0, przypieczętowując tym samym kolejne podium w tym sezonie Polskiej Ligi Rugby 7.

Tytan Gniezno dzięki miejscu na podium powiększył prowadzenie w klasyfikacji generalnej Polskiej Ligi Rugby 7. Kolejny turniej cyklu zostanie rozegrany już w najbliższą sobotę 13 maja. Tym razem drużyny pojadą na południe, by rywalizować w Kietrzu.

Przypominamy, że siódemkowy sezon w Polsce zakończy się w tym roku w Gnieźnie – 17 czerwca w Grodzie Lecha zostanie rozegrany turniej o Puchar Polski, na który już teraz serdecznie zapraszamy!