|  MKS PR  |  Zostaw komentarz

Kujata, Giszczyńska i Chojnacka zostają w Gnieźnie

Fot. Damazy Gandurski / Off Book. Agencja Kreatywna

Po zimowych informacjach dotyczących zatrzymania trzonu gnieźnieńskiej ekipy, władze klubu pochwaliły się kolejnymi porozumieniami.

Monika Łęgowska, Martyna Matysek, Malwina Hartman, Magdalena Nurska, Justyna Świerżewska, Daria Konieczna oraz Dominika Hoffmann jeszcze podczas sezonu 2022/23 zadeklarowały dalszą grę w Żółto-czarnych barwach. Teraz dołączyły do nich kolejne trzy szczypiornistki.

Na kolejny rok w Gnieźnie zostają wychowanki ekipy z Pierwszej Stolicy Polski – Marta Giszczyńska oraz Karolina Chojnacka. Tych postaci nie trzeba przedstawiać sympatykom gnieźnieńskiego szczypiorniaka, gdyż zarówno rozgrywająca jak i obrotowa pochodzą z jednego rocznika drużyn młodzieżowych MKS. Mimo młodego wieku (rocznik 1998), w pierwszej drużynie występują już od ponad 10 lat, i przeszły z klubem całą drogę od II Ligi, aż do historycznego awansu do PGNiG Superligi Kobiet.

Pszczoły zachowają w następnym sezonie komplet swoich obrotowych, gdyż obok Matysek i Chojnackiej, Żółto-czarnej koszulce ponownie będzie można oglądać Oliwię Kuriatę, która jest ważnym ogniwem w talii Roberta Popka oraz Romana Solarka. Dla 22-letniej piłkarki użyczonej z KPR Kobierzyce będzie to już trzeci rok w klubie z pierwszej stolicy Polski.

Władze klubu zapowiadają, że to na pewno nie ostatnie informacje spod hasztagu #PszczołyZostają. Kolejne już wkrótce mają zostać opublikowane na klubowej stronie internetowej oraz profilach społecznościowych.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.