|  Rafał Wichniewicz

Kolejne zwycięstwo gnieźnieńskich siódemkowiczów

Tytan Gniezno zwycięża w Biesalu! „A my ciągle swoje!” – trzeci wygrany turniej gnieźnian w tym sezonie!

Gnieźnieńscy Tytani nie kazali długo czekać na kolejny turniej. Po zwycięstwie w I Turnieju Mistrzostw Polski Rugby 7 udali się do mazurskiego Biesala, gdzie rywalizowali w III Turnieju Polskiej Ligi Rugby 7. W minioną niedzielę zwyciężyli i wrócili z Mazur z kolejnym pucharem. Było to trzecie zwycięstwo na cztery turnieje, które gnieźnianie rozegrali w tym sezonie. Tytan Gniezno jest liderem Polskiej Ligi Rugby 7 i stawia kolejne kroki, aby obronić tytuł wywalczony w zeszłym sezonie!

W Biesalu stawić się miało 8 drużyn, które rywalizować miały w dwóch 4-zespołowych grupach. Ostatecznie na Mazury nie dojechał AZS AWF Warszawa i drużyny z grupy A zaczynały turniej od zwycięstwa walkowerem. W tej grupie rywalizowali gnieźnieńscy Tytani oraz Posnania Poznań i Rugby Klub Unisław. W grupie B zagrały ze sobą: Rugby Biesal, Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot, Zielono-Czarni Pruszcz Gdański oraz Alfa Bydgoszcz.

Gnieźnianie rozpoczęli turniej od 2 niełatwych meczów grupowych, ale z obu wyszli zwycięsko. Najpierw zwyciężyli Posnanię Poznań 24:10, a następnie pokonali RK Unisław 26:14. Mecz ze wcześniej wspomnianym AZS AWF Warszawa nie doszedł do skutku i z tego tytułu rozstrzygnięto mecz walkowerem 25:0. Gnieźnianie awansowali do finału, gdzie czekali na nich rugbiści PG Ogniwa Sopot. Ten mecz zakończył się zwycięstwem gnieźnian 17:7, którzy dzięki temu odpłynęli rywalom znad morza w klasyfikacji generalnej Polskiej Ligi Rugby 7.

Gnieźnianie są liderem PLR7 po 3 turniejach mając 54 punkty. Na drugim miejscu plasują się sopocianie z dorobkiem 44 punktów, a tuż za nimi gospodarze ostatniego turnieju Rugby Biesal z 42 punktami.

Tytani ciężko trenują dalej, bo już 6 listopada udadzą się na IV Turniej PLR7. Tym razem kierunek Szczecin!

„Bardzo się cieszę z wygranego turnieju w Biesalu! Nie jechaliśmy na Mazury pewni zwycięstwa, ale ponownie udowodniliśmy, że gramy całą drużyną i całą drużyną wygrywamy. Takie motto szczególnie przyświeca nam od pewnego czasu – Work together! Win together! (Pracujemy razem! Zwyciężamy razem! – przyp. aut.). Jeszcze w sobotę wieczorem okazało się, że dwóch zawodników niestety nie wspomoże nam na Mazurach ze względów zdrowotnych, ale zagryźliśmy zęby i wygraliśmy ten turniej. Pracujemy dalej, żeby jeszcze lepiej zagrać w kolejnym turnieju w Szczecinie. Fotel lidera rozgrywek na zimę byłby fantastyczny przyspieszonym prezentem świątecznym. Ale zagramy, zobaczymy. Dalej będziemy robić swoje i pokazywać, że siódemki w Gnieźnie mają się coraz lepiej i są coraz bardziej gotowe na największych przeciwników” – opisał występ swoich podopiecznych trener gnieźnian Robert Bosiacki.

Chcesz dołączyć do Tytanów i spróbować rugby? Nie czekaj! Dołącz i przekonaj się sam! Trenujemy 3 razy w tygodniu na stadionie przy ul. Strumykowej – w poniedziałki i czwartki o 20:00, a we wtorki o 18:30. Do zobaczenia!

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.