|  MN  |  Zostaw komentarz

Weekendowe sukcesy gnieźnieńskich Strzelców

zdjęcie nadesłane

Tradycją startów gnieźnieńskich strzelców stały się starty w dni weekendowe – dzień po dniu. Nie inaczej było w weekend 16-17 września, który obfitował w starty, ale i sukcesy.

Kulminacyjnym punktem weekendu był start drużyny Strzelec Gniezno w międzynarodowych zawodach strzeleckich – XXV International Sniper 2023 na strzelnicy poligonowej w Biedrusku. Barw gnieźnieńskiego Strzelca, Gniezna i Polski w tych zawodach bronili Robert Zielenow, Aleksander Grembowski, Juliusz Frąckowiak, który był najmłodszym zawodnikiem całych zawodów oraz Maciej Zielenow pełniący funkcję kapitana drużyny. Do rywalizacji w tych prestiżowych zawodach stanęło 46 czteroosobowych zespołów reprezentujących Polskę, Włochy, Czechy, Niemcy, Słowację, Holandię, Austrię i Stany Zjednoczone, razem ponad 180 zawodniczek i zawodników. Organizatorzy przygotowali dla uczestników 7 strzeleckich konkurencji od karabinka, poprzez karabin wyborowy i maszynowy, karabin sportowy, pistolety maszynowe (Glauberyt i PPSH) oraz pistolet wojskowy. Czas pomiędzy konkurencjami wypełniały rozmowy z zawodnikami innych ekip w tym zagranicznych na temat doświadczeń i odczuć z poszczególnych strzelań. Nie zabrakło oczywiście nawiązań do pochodzenia gnieźnieńskiej drużyny i zaproszeń do Pierwszej Stolicy Polski.

Olbrzymi sukces w tych zawodach odnotował Maciej Zielenow, który sprawił sobie piękny prezent urodzinowy zdobywając brązowy medal w trudnej technicznie konkurencji karabin sportowy, pokonując ponad 180 zawodników. Jest to trzeci medal Macieja Zielenow na arenie międzynarodowej.

Również 16.09. w Godawach w Otwartym Turnieju Strzeleckim o Puchar Kierownika GWARD rywalizował inny reprezentant Strzelca Gniezno – Roman Czarniak. Rywalizacja w tych zawodach prowadzona była z karabinu i pistoletu centralnego zapłonu. Reprezentant Strzelca Gniezno wygrał konkurencję pistolet centralnego zapłonu i dołożył III miejsce w konkurencji karabin centralnego zapłonu co pozwoliło na wygranie całego Turnieju.

17.09. Strzelcy przenieśli się do Poznania by rywalizować w piątej odsłonie prestiżowych i silnie obsadzonych zawodów Pretor Challange, w których to dzięki równiej i dobrej postawie, Maciej Zielenow broni wysokich lokat w klasyfikacji generalnej całego sezonu. Rywalizacja w tych zawodach prowadzona jest w 8 konkurencjach: pistolet sportowy, pistolet małego kalibru, pistolet dużego kalibru, pistolet wojskowy, karabin centralnego zapłonu, karabin bocznego zapłonu, strzelba open i strzelba standard. Reprezentant Strzelca zanotował bardzo dobry start zwieńczony wynikami ponad 90 punktowymi. Pozostaje oczekiwać na oficjalne wyniki ale cel minimum w postaci obrony wysokich lokat w klasyfikacji generalnej został zrealizowany.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.