|  MKS PR  |  Zostaw komentarz

Pszczoły kontra wicemistrzynie Polski

fot. Damazy Gandurski / Off Book. Agencja Kreatywna.

4. seria ORLEN Superligi Kobiet zagości do Gniezna już w najbliższą sobotę. Wtedy to Pszczoły podejmą we własnej hali drużynę obecnych wicemistrzyń Polski – MKS FunFloor Lublin.

W poprzednim sezonie, gdy gnieźnianki debiutowały w najwyższej klasie rozgrywkowej, to właśnie podczas meczu z lubliniankami zanotowały historyczne, pierwsze zwycięstwo. Jednak nadchodzące starcie to już inna historia. MKS FunFloor po zmianach kadrowych bardzo dobrze spisuje się w ORLEN Superlidze Kobiet zajmując obecnie pierwszą lokatę w tabeli (KGHM Zagłębie rozegrało mecz mniej). Natomiast Ekipa z pierwszej stolicy Polski po porażce na inaugurację, wygrała dwa kolejne spotkania i aktualnie plasuje się na czwartym miejscu.

Poprzedni tydzień z pewnością był udany dla obu zespołów. Gnieźnianki, które od początku kontrolowały przebieg spotkania z Piotrcovią, wróciły do domu z trzema punktami, a w ich szeregach po raz kolejny błyszczały takie zawodniczki jak: Żaneta Lipok, Malwina Hartman, czy Aleksandra Hypka. Ekipa z Lublina również zaliczyła bardzo dobry mecz, a świadczy o tym chociażby fakt, że jarosławianki z którymi się mierzyły, w pierwszej połowie zdołały zdobyć tylko 5 bramek. Ze swojego występu w Lublinie mogły być zadowolone m.in. Kinga Achruk i Magda Balsam.

Nadchodzące spotkanie w Gnieźnie powinno zapewnić wiele zwrotów akcji. Z jednej strony staną gnieźnianki, które w tym sezonie chcą walczyć o miejsce w czołowej szóstce. Z drugiej zespół z Lublina, który przed rozpoczęciem rozgrywek wymienił sztab trenerski, a także wzmocnił się nowymi zawodniczkami, chcąc po trzech latach przerwy wrócić na szczyt najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Mecz rozpocznie się w sobotę, 30 września, o godzinie 18:00, w gnieźnieńskiej hali. im. Mieczysława Łopatki. Bilety można kupić w biurze klubu przy ul. Sportowej 3 (od wtorku do czwartku w godz. 15-19), w sklepie „Manekin” mieszczącym się przy ul. Dąbrówki 23 w Gnieźnie oraz online.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.