|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

Stadion „Mieszka” z bieżnią i nowym boiskiem – niedługo otwarcie

Pod koniec miesiąca odbędzie się oficjalne otwarcie zmodernizowanego stadionu przy ul. Strumykowej. Zyskał nowe boisko, bieżnia oraz towarzysząca infrastruktura.

Prace realizowane są za kwotę 5 mln 910 tys. złotych, z czego 1 mln pochodzi z dofinansowania ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. W ramach zadania powstała bieżnia lekkoatletyczna o długości 400 metrów z czterema torami oraz sześciotorowa na odcinku 100 metrów. Z uwagi na to konieczne było także przesunięcie płyty boiska, która również została wymieniona.

To, czego nie widać, to podziemna infrastruktura odwadniająca oraz nawadniająca, która zapewni odpowiednie podlewanie traw. Ponadto zrealizowano maszty z oświetleniem, nagłośnieniem, strefy dla zawodników, sędziów oraz powstaje wybrukowany plac manewrowy dla pojazdów ratowniczych. 

Otwarcie całości zaplanowano na sobotę 28 października podczas zawodów lekkoatletycznych „Z bieżni na olimpiadę”, które zorganizuje LKS Atleta Gniezno wraz z GOSiR-em. Więcej informacji o zapisach na stronie organizatorów.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adrian
Adrian
10/10/2023 08:47

Czy bieżnia będzie ogólnodostępna? Tzn. czy będzie można zapłacić i korzystać z niej do woli? Bieganie po Wenecji, albo innych akwenach w Gnieźnie jest bardzo uciążliwe, ze względu na pieszych i rowerzystów. Może warto zrobić karnet na bieżnię np. 10 zł za miesiąc tak, jak w przypadku Kieleckiego ośrodka sportu i rekreacji?

brawo Wy
brawo Wy
02/10/2023 15:49

Mało za niemało 😉© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.