|  MKS PR  |  Zostaw komentarz

Trzy punkty zostają w Gnieźnie

źródło: MKS PR / offbook.pl

W meczu 6. rundy ORLEN Superligi Kobiet zmierzyły się ekipy z Gniezna i Elbląga. Przed meczem trudno było wskazać faworyta bowiem rywalizować miały drużyny sąsiadujące w tabeli. Oba teamy miały w swoim dorobku po dwa zwycięstwa. Tym razem lepsze okazały się gnieźnianki. MKS URBIS Gniezno pokonał EKS Start Elbląg 27:21.

Początek meczu to kilka błędów po obu stronach boiska. Ponad trzy minuty kibice zgromadzeni w hali czekali na pierwszą bramkę. Wynik spotkania, w 4. minucie otworzyła Nikola Szczepanik, wyprowadzając na prowadzenie gospodynie. Elblążanki odpowiedziały dwoma trafieniami i w 6. minucie gry na tablicy było 1:2. Rywalizacja stała się dość  wyrównana, choć na prowadzenie wróciły gnieźnianki. Jak się później okazało nie oddały go do końca. W pierwszej części spotkania inicjatywa była po stronie MKS-u URBIS. Świetnie spisywały się Malwina Hartman i Magdalena Nurska, które najczęściej pokonywały golkiperki z Elbląga. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gnieźnianek 13:9.

Druga część spotkania przyniosła bardzo wiele emocji. Sędziowie nie szczędzili dwuminutowych kar dla zawodniczek obu drużyn. W gronie zawodniczek drużyny gości należy pochwalić Weronikę Weber, która prawie nie myliła się podczas wykonywania rzutów karnych. Jeśli chodzi o MKS URBIS, doskonały mecz rozgrywała Aleksandra Hypka, która wręcz zamurowała gnieźnieńską bramkę. Sporo nerwów towarzyszyło też trenerom obu drużyn, którzy ukarani zostali żółtymi kartkami. Ważną rolę, jak zwykle w Gnieźnie odegrali kibice, którzy fantastycznie dopingowali przez cały mecz. Dzisiejsze spotkanie to dowód na to, że zawsze gdy spotykają się Gniezno z Elblągiem emocji nie brakuje.

MKS URBIS Gniezno: Hypka (17/39), Hoffmann, Konieczna – Hartman (8), Nurska (7), Szczepanik (4), Lipok (2), Matysek (2), Świerżewska (2), Siwka (1),Widuch (1),  Giszczyńska, Chojnacka, Tanaś, Kuriata, Łęgowska.

EKS Start Elbląg: Ciąćka (9/28), Radojcic (3/10) – Macedo  (6), Weber (4), Pahrabitskaja (3), Wołoszyk (2), Stapuerwicz (2), Dworniczuk (1),  Głębocka (1), Grabińska (1),Tarczyluk (1), Owczarek, Novais Bancilon, Stefańska, Kuźmińska.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.