|  MKS PR  |  Zostaw komentarz

Młode gnieźnianki z awansem

źródło: MKS PR

Pszczółki zakończyły rywalizację w 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek na pierwszej lokacie. Tym samym wywalczyły sobie awans do 1/8 tych rozgrywek.

W pierwszym dniu rywalizacji, gospodynie mierzyły się z MTS Kwidzyn. Początek tego spotkania był bardzo zacięty. Żadna z drużyn nie wychodziła na wyraźne prowadzenie i przez długi czas kibice zgromadzeni w hali mogli oglądać grę „bramka za bramkę”. Dopiero końcówka pierwszej połowy przyniosła wyraźniejsze prowadzenie Żółto-czarnych, które do szatni schodził z czteropunktową zaliczką (16:12). W drugiej części meczu gnieźnianki wywalczyły nawet sześciopunktową przewagę (25:19, 49’). Jednak podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka nie mogły czuć się bezpieczne, ponieważ w końcowej fazie starcia, ich rywalki ruszył do ataku. Ostatecznie cały mecz zakończył się na korzyść gospodyń 28:26.

MKS PR Gniezno: Cieślak, Ruda – Bartkowiak (6), Szymańska (6), Musiał (4), Wabińska (4), Tanaś (3), Łachowska (2), Nowak (1), Schlabs (1), Piotrowska (1), Skoczeń, Stręk, Redzik, Śmigowska, Lubińska

MTS Kwidzyn: Dąbrowska, Pentek – Mrozek (6), Sarnecka (6), Monka (6), Worożańska (3), Janik (2), Dajczak (1), Kudlewska (1), Mierzejewska (1), Krefft, Cisewska, Polanowska, Karwowska, Kopik, Pankowiak

W drugim meczu mierzyły się zespoły z Wrocławia i Kwidzyna. Przez pierwsze 10 minut spotkanie było wyrównane, a na tablicy wyników widniało 3:4 dla Kwidzyna. Jednak od tego momentu wszystko się zmieniło. Kwidzynianki dzięki bardzo dobrej grze z minuty na minutę powiększały tylko swoją przewagę, a po pierwszych 30 minutach mogły cieszyć się z dziesięciopunktowego prowadzenia (11:21). W drugiej połowie ekipa z pomorskiego tylko przypieczętowała wynik. Co prawda MKS MOS próbował gonić rywalki, lecz zdało się to na nic, i Kwidzyn mógł cieszyć się ze zwycięstwa 24:31.

MKS MOS Śląsk Wrocław: Afanasjewa, Bill, Czekaj – Urbaniak (9), Szewczyk (6), Toman (3), Pawłowska (2), Sowińka (1), Gołębiarz (1), Fill (1), Granda (1), Jędrkowiak, Ząbkiewicz, Kamińska, Hazuka, Kalandyk

MTS Kwidzyn: Dąbrowska, Pentek – Mrozek (5), Worożańska (4), Kopik (4), Kudlewska (4), Sarnecka (4), Krefft (3), Mierzejewska (3), Monka (3), Karwowska (1), Polanowska, Dajczak, Cisewska, Pankowiak

Trzeciego, a zarazem ostatniego dnia 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek, walczyły ze sobą MKS PR Gniezno z MKS MOS Śląsk Wrocław. Zdecydowanymi faworytkami były szczypiornistki z pierwszej stolicy Polski. Potwierdziły to one na parkiecie, gdy po pierwszym kwadransie prowadziły aż 11:0, a po syrenie kończącej pierwszą połowę miały 16 bramek przewagi (23:7). Podczas drugiej połowy Pszczółki tylko i wyłącznie powiększyły przewagę, nie dawając żadnych szans swoim przeciwniczkom. MKS PR Gniezno zwyciężył ostatecznie z ogromną przewagą 37:15.

MKS PR Gniezno: Ruda, Cieślak – Schlabs (6), Bartkowiak (5), Tanaś (5), Skoczeń (4), Śmigowska (4), Szymańska (4), Nowak (2), Wabińska (2), Lubińska (2), Piotrowska (1), Łachowska (1), Stręk (1), Redzik, Musiał

MKS MOS Śląsk Wrocław: Afanasjewa, Bill, Czekaj – Szewczyk (5), Granda (4), Hazuka (3), Jędrkowiak (1), Ząbkiewicz (1), Kamińska (1), Sowińska, Gołębiarz, Pawłowska, Toman, Kalandyk, Urbaniak, Fill

Całe zmagania w ramach 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek wygrały gnieźnianki nie przegrywając żadnego spotkania. Drugie miejsce przypadło drużynie z Kwidzyna, a na ostatniej lokaci rywalizację zakończyła ekipa z Wrocławia.

Warto również dodać, że ekipę z pierwszej stolicy Polski w końcu mogła wzmonić powracająca po długiej konutzji Maja Schlabs.