|  MKS PR  |  2 komentarze

Punkt wyrwany wiceliderkom

źródło: MKS PR

Sensacyjnym wynikiem zakończył się mecz w Lublinie. Trzymająca w napięciu końcówka spotkania MKS Funfloor – MKS URBIS Gniezno zakończyła się remisem, co oznaczało konkurs rzutów karnych. W nim lepsze okazały się gospodynie.

Od samego początku, mecz mógł podobać się kibicom. Już w pierwszej minucie wynik otworzyły gospodynie, za sprawą rzutu karnego wykorzystanego przez Magdę Balsam. Gnieźnianki jednak nie zamierzały pozostawać dłużne i po chwili na tablicy wyników widniał remis. Przez kolejne kilka minut żadna z drużyn nie przeważała nad drugą, a wynik cały czas oscylował wokół remisu (8:7, 19′). Wszystko zmieniło po 22. minucie, gdy lublinianki wzięły sprawy w swoje ręce i w przeciągu trzech następnych minut wysforowały się na pięciobramkowe prowadzenie (12:7, 24′). Pod koniec pierwszej połowy Pszczołom udało się odrobić część strat, lecz schodząc do szatni wciąż traciły trzy bramki do swoich rywalek (15:12, 30′).

Wydawać by się mogło, że na drugą połowę Żółto-czarne wyszły odmienione. Udało im się zbliżyć na jedną bramkę (15:14, 34′). Jednak Zielone ponownie zaczęły powiększać swoją przewagę. Dobry moment w ich grze, przyniósł im korzyść w postaci sześciobramkowego prowadzenia (20:14, 41′). Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka pokazały wówczas swój charakter. Nie zawiesiły głów i rzuciły się w pogoń za 22-krotnymi Mistrzyniami Polski. Po 10. minutach osiągnęły swój cel doprowadzając do remisu (22:22, 51′). Końcówka spotkania zapowiadała się więc obiecująco. Ostatecznie żadna z drużyn nie potrafiła zamknąć meczu w regulaminowym czasie gry, a o zwycięzcy miały zadecydować rzuty karne.

W serii „siódemek” emocji również nie brakowało. Otworzyła ją Magdalena Nurska, która została zatrzymana przez Weronikę Gawlik, a swoją szansę wykorzystała Kinga Achruk. Później gnieźnianki nabrały nadzieję, ponieważ swojej szansy nie wykorzystała Oktawia Płomińska. Ostatecznie jednak z wygranej mogły cieszyć się lublinianki 3:2.

Do wyniku ekipy z Gniezna ważne cegiełki dołożyły Żaneta Lipok (7) oraz Malwina Hartman (6). U Zielonych natomiast najwięcej trafiały Kinga Achruk (6) i Magda Więckowska (5). Na pochwałę zasłużyły również bramkarki obu zespołów.

MKS FunFloor Lublin: Gawlik (8/19), Wdowiak (15/29) – Achruk (6), Więckowska (5), Noga (2), Roszak (2), Tomczyk (2), Szynkaruk (2), Balsam (2), Kovarova (2), Posavec (1), Płomińska (1), Więckowska, Pastuszka, Szczepaniak, Masna

MKS URBIS Gniezno: Konieczna (6/15), Hypka (7/22), Hoffmann (0/1) – Lipok (7), Hartman (6), Szczepanik (4), Nurska (4), Kuriata (2), Siwka (1), Giszczyńska (1), Widuch (1), Chojnacka, Matysek, Łęgowska

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anshe
Anshe
25/01/2024 10:55

To wygrały zremisowały czy przegrały ?

Gnieźnianin
Gnieźnianin
25/01/2024 14:50
Odpowiedź  Anshe

remis po 60 minutach czego konsekwencją są karne i podział punktów w zależności kto wygra.
w takim wypadku wygrany w karnych zgarnia 2 punkty a przegrany 1 punkt.



© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.