|  MKS PR  |  Zostaw komentarz

Juniorki MKS PR z awansem do FINAL4

Trzydniowe zmagania w ramach Mistrzostw Polski Juniorek zakończyły się fenomenalnie dla MKS PR Gniezno. Gnieźnianki nie przegrały żadnego spotkania i awansowały do tak zwanej FINAL4.

W pierwszym meczu MKS PR Gniezno zmierzył się z gospodyniami całego turnieju, drużyną MKS Victoria Świebodzice. Pierwsza połowa tego starcia była niezwykle zacięta. Żadna z ekip nie odpuszczała, co z pewnością mogło się podobać kibicom zgromadzonym w hali. Jeśli któraś z drużyn obejmowała prowadzenie, to druga je szybko niwelowała. Właśnie przez to pierwsze 30. minut zakończyło się remisem 18:18. W drugiej połowie jednak lepsze okazały się gnieźnianki, które bardzo szybko objęły prowadzenie. Zwiększało się ono z minuty na minutę, co ostatecznie dało wygraną ekipie z pierwszej stolicy Polski 27:38

MKS Victoria Świebodzice: Chlebowska, Nowak – Szczepanik (8), Barna (8), Dydek (3), Dołhań (2), Paczyńska (2), Leśniańska (2), Szulc (1), Wlazło (1), Adamczewska, Beliak, Kalafut, Tkacz, Nadrowska, Łasińska.

MKS PR Gniezno: Ruda, Cieślak – Bartkowiak (11), Wabińska (9), Nowak (4), Szymańska (4), Tanaś (4), Schlabs (3), Musiał (2), Śmigowska (2), Skoczeń, Piotrowska, Łachowska, Lubińska, Stręk.

W sobotę gnieźnieńska ekipa mierzyła sie z drużyną z Lublina. Spotkanie tych dwóch drużyn od początku dawało wiele emocji. W. 7 minucie spotkania nasze Pszczółki objeły prowadzenie którego już nie oddały do końca pierwszej połowy, schodząc do szatni przy pięciobramkowej przewadze. Po przerwie zawodniczki z pierwszej stolicy Polski wiedziały że muszą wyjść na parkiet z chłodną głową. Dało to bardzo dobry efekt, który był widoczny w 43. minucie spotkania, gdzie czarno-żółte zawodniczki prowadziły 13. bramkami. Do końca spotkania Gnieźnianki nie oddały prowadzenia ostatecznie wygrywając 33:23.

MKS PR Gniezno: Ruda, Cieślak –  Śmigowska (5), Bartkowiak (5), Musiał (4), Tanaś (4), Wabińska (4), Schlabs (4), Nowak (3), Szymańska (2), Łachowska (1), Skoczeń (1), Lubińska, Piotrowska, Redzik, Stręk.

MKS Lublin: Chudek, Pietura – Misiura(9), Puchacz (6), Jedut (2), Trochmiczyk (2), Wójcik (1), Łukasik (1), Napora (1), Mircic (1), Kuchczyńska, Sokołowska, Pietura, Zakrzewska, Zięba, Dębczak.

Niedzielne starcie było bardzo ważne dla zawodniczek z Gniezna, ponieważ wygrana w tym spotkaniu gwarantowała pewny awans do półfinalów. Pierwasza połowa była bardzo wyrównana. Obie drużyny szły cios za cios. Jednakże w 25. minucie drużyna z Kwidzyna wyszła na dwubramkowe prowadzenie, którego nie oddała do końca pierwszej połowy. Żółto-czarne wiedziały, że w drugiej połowie muszą dać z siebie jeszcze wiecej ,aby mieć pewny awans. Do remisu udało sie im doprowadzić w 45. minucie spotkania, a w 51. minucie gnieźnianki mogły już się cieszyć z prowadzenia, którego nie oddały do końca spotkania, wygrywając je 24:26.

MTS Kwidzyn: Pentek, Dąbrowska – Monka (6), Dajczak (6), Sarnecka (3), Worożańska (2), Mrozek (2), Kopik (2), Kudlewska (1), Cisewska (1), Karwowska (1).

MKS PR Gniezno: Cieślak, Ruda – Bartkowiak (13), Wabińska (3), Musiał (3), Tanaś (3), Szymańska (2), Łachowska (2), Nowak, Schlabs, Skoczeń, Śmigowska, Lubińsk, Piotrowska, Redzik, Stręk.

Ostatecznie cały turniej na pierwszej lokacie zakończyły zawodniczki z Gniezna, wygrywając wszystkie spotkania. Gospodynie zajęły miejsce drugie. Kolejno uplasowały się ekipy z Lublina i Kwidzyna. Warto dodać również, że MVP otrzymała Zofia Bartkowiak, najlepszą bramkarką została wybrana Maria Pentek, a królową strzelczyń była Martyna Szczepanik.

Szkolenie dzieci i młodzieży finansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.