|  MKS PR  |  2 komentarze

Wicemistrzynie górą

Fot. D. Gandurski / Off Book. Agencja Kreatywna.

Po wyrównanym początku spotkania, gnieźnianki ulegają wicemistrzyniom kraju. MKS FunFloor Lublin wygrywa 37:31.

Worek z bramkami w 2. minucie otworzyła doświadczona zawodniczka gospodyń, Kinga Achruk. Gnieźnianki odpowiedziały bramką Malwiny Hartman (1:1, 4′). Pierwszy kwadrans tego starcia był bardzo wyrównany, co odzwierciedlał wynik (7:7, 16′). Żadna z drużyn nie potrafiła wyrobić sobie do tego momentu większej przewagi i można było oglądać grę bramka za bramkę. Wszystko się jednak zmieniło, gdy to lublinianki zaczęły czuć się coraz pewniej na parkiecie. Skutecznie broniła Weronika Gawlik, a koleżanki z ataku dorzucały kolejne trafienia. Ostatecznie do szatni obie ekipy schodziły przy wyniku 19:12.

Od początku drugiej części meczu było widać, że wielokrotne Mistrzynie Kraju nie zamierzają zwalniać tempa. Chociaż podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka robiły wszystko, aby zbliżyć się do swoich przeciwniczek, te bezprecedensowo wykorzystywały każdy najmniejszy błąd. Cały czas utrzymywała się około dziesięciopunktowa przewaga szczypiornistek Edyty Majdzińskiej. W końcówce Pszczołom udało się jeszcze dorzucić kilka trafień i zmniejszyć różnicę bramkową, jednak wciąż było to za mało. Gniezno przegrało na wyjeździe 37:31.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się dzisiaj Monika Łęgowska, która zapisała na swoim koncie 11 trafień. Natomiast po stronie gospodyń najwięcej bramek zdobyła Daria Szynkaruk (6). Warto podkreślić, że w ekipie z pierwszej stolicy Polski swoją szansę dostały młode zawodniczki, Zofia Bartkowiak, Weronika Wabińska (1), oraz Maja Schlabs (2).

MKS FunFloor Lublin: Gawlik, Wdowiak – Szynkaruk (6), Andruszak (5), Więckowska (5), Roszak (4), Turkoglu Sengul (4), Balsam (3), Olek (2), Tomczyk (2), Posavec (2), Masna (2), Achruk (2), Więckowska, Kovarowa, Noga

MKS URBIS Gniezno: Hoffmann, Hypka, Konieczna – Łęgowska (11), Hartman (6), Kuriata (3), Szczepanik (2), Schlabs (2), Widuch (2), Lipok (2), Siwka (1), Wabińska (1), Nurska (1), Chojnacka, Giszczyńska, Bartkowiak

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wilk
wilk
24/03/2024 16:53

Będzie rewanż w Gnieźnie.

Józef
Józef
23/03/2024 20:36

Wspaniałe dziewczyny, gdyby była lepsza skuteczność przy strzałach, wynik byłby zupełnie inny. Powodzenia© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.