|  MN (opr)  |  2 komentarze

Za nami druga edycja gnieźnieńskiego Aquathlonu

zdjęcia nadesłane

Blisko 90 zawodników rywalizowało na gnieźnieńskim basenie oraz w parku miejskim podczas II Aquathlonu Gniezno.Celem zawodów była popularyzacja triathlonu oraz dyscyplin pokrewnych (pływania i biegania) oraz integracja gnieźnieńskich i wielkopolskich klubów sportowych. Zawodnicy z 6 klubów oraz niezrzeszeni startowali na różnych dystansach. 

Najmłodsze dzieci rywalizowały tylko w biegu na 200 metrów. Urodzeni w 2016 roku i starsi zmierzyli się w aquathlonie.  Dla dorosłych, którzy całkowicie amatorsko uprawiają sport, doskonałą alternatywą jest kategoria ABS (Amator bez spiny), w której należy pokonać 100 m pływania i 1000 m biegu.

Na mecie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, a po zsumowaniu czasów z dwóch konkurencji, najlepszym zawodnikom przedstawiciele Urzędu Miejskiego i GST wręczyli puchary.

W czasie zawodów na boisku przy ul. Pocztowej trwał mini festyn, z zamkiem dmuchanym, grillem i słodkościami. 

Szczegółowe wyniki na stronie https://www.maratonczykpomiarczasu.pl/wyniki

Impreza zorganizowana przez Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Triathlonu (GST) przy wsparciu Urzędu Miejskiego pod patronatem Prezydenta Gniezna.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
22/05/2024 22:09

Dlaczego nie napisaliście o tym w artykule „co na weekend”?

Redakcja
Redakcja
23/05/2024 09:30
Odpowiedź  Piotr

Bo nikt nas o tym wydarzeniu nie poinformował.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.