|  MN  |  1 komentarz

3 medale Oli Politowicz w Słowenii

zdjęcia nadesłane

Jak już informowaliśmy na bieżąco w dniach 15-19 maja 2024 roku w Słowenii w miejscowości Podčetrtek zostały rozgrane 27 Mistrzostwa Europy w Karate Fudokan (27-th European Fudokan Karate Championship). Wraz z reprezentacją Polski do Słowenii pojechała zawodniczka Akademii Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno i reprezentantka Polski Aleksandra Politowicz. Ola wystartowała w trzech indywidualnych konkurencjach: kata indywidualne, fukugo i kumite indywidualne. W każdej konkurencji wywalczyła miejsce na podium. Najszczęśliwsza była kiedy zdobyła Mistrzostwo Europy w kata indywidualnym i dane jej było wysłuchać na podium „Mazurka Dąbrowskiego”. Ola zostawiła w pokonanym polu naprawdę sporą ilość zawodniczek ze Starego Kontynentu. Do złota w kata dołożyła jeszcze srebro w fukugo i brąz w kumite. Do Gniezna więc przyjechały 3 medale po jednym z każdego koloru. Ten wspaniały sukces to efekt treningów pod okiem trenera klubowego oraz trenerów Kadry Narodowej PZKT Senseia Krzysztofa Neugebauera (7 Dan) oraz Senseia Andrzeja Zarzecznego (6 Dan).