|  MN  |  Zostaw komentarz

Przed nami decydujące spotkania Pucharu Narodów w Gnieźnie

fot. zboiska dla PZHT

FIH Men’s Hockey Nations Cup wchodzi w decydującą fazę. Sobota oraz niedziela będą stały pod znakiem najważniejszych spotkań. Niestety już bez udziału Polaków.

Do 9 czerwca na Stadionie im. Alfonsa Flinika w Gnieźnie odbywa się Puchar Narodów. Stawką turnieju jest awans do FIH Pro League, a więc ścisłej światowej czołówki. Za nami faza grupowa rywalizacji w pierwszej stolicy Polski.

Niestety w dalszej części zmagań zabraknie biało-czerwonych, którzy w ostatnim meczu grupy A ulegli Austrii 2:1. Autorem honorowego trafienia dla naszej kadry był Jakub Hołosyniuk. Polacy zakończyli fazę grupową na ostatnim miejscu.

– Do pełni szczęścia zabrakło przede wszystkim bramek i korzystnego wyniku dla nas. Ciężko ocenić ten mecz na gorąco, ale nie było to najlepsze spotkanie w naszym wykonaniu. Efekt jest widoczny, niestety w weekend nie gramy. W imieniu drużyny chciałbym podziękować wszystkim, którzy przez ostatni tydzień nas wspierali – mówił tuż po meczu kapitan naszej kadry Jacek Kurowski.

O finał Pucharu Narodów zagrają Nowa Zelandia z Pakistanem oraz Francja z RPA. W boju o miejsca 5-8 wystąpią Austria, Korea Południowa, Malezja oraz Kanada. Bilety do nabycia na www.nationscup.pl.

Harmonogram spotkań finałowych:

Sobota, 8 czerwca:

10:30 – Austria vs. Kanada (miejsca 5-8)

13:00 – Malezja vs. Korea Południowa (miejsca 5-8)

15:30 – Francja vs. RPA (półfinał)

18:00 – Nowa Zelandia vs. Pakistan (półfinał)

Niedziela, 9 czerwca:

10:30 – Przegrani meczów z 11:30 i 14:00 z 8 czerwca

13:00 – Wygrani meczów z 11:30 i 14:00 z 8 czerwca

15:30 – Przegrani meczów z 16:30 i 19:00 z 8 czerwca

18:00 – Wygrani meczów z 16:30 i 19:00 z 8 czerwca

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.