|  MN  |  Zostaw komentarz

Kartingowe Mistrzostwa Polski – Igor Knast tuż za podium

Foto: Media4U

W miniony weekend, na podwarszawskim Autodromie Słomczyn, odbyła się druga runda KMP. Wystartowało w niej 90 zawodników i zawodniczek, w tym dwaj gnieźnianie – Igor Knast w kategorii BABY ROK i Oskar Hildebrański w kategorii JUNIOR OK.

Igor pierwszy dzień zmagań zakończył na bardzo wysokim, trzecim miejscu. Z powodu choroby i mocnej gorączki, nie był jednak w stanie skutecznie walczyć podczas drugiego dnia zawodów. Jak się jednak okazało, znalazł w sobie dość siły, aby stanąć na starcie do finałowych biegów. Przez pewien czas nawet wysunął się na prowadzenie, ale to nie wystarczyło do utrzymania miejsca na podium całych zawodów. Stracił je w wyniku niezawinionego incydentu podczas ostatniego wyścigu. Mimo to, udało mu się zdobyć jak do tej pory swój najlepszy wynik, zajmując czwarte miejsce w Mistrzostwach.

Oskar w pierwszym wyścigu awansował także tuż za podium, niestety został wypchnięty poza tor i wyścig zakończył na miejscu dziesiątym. Drugi wyścig to niesamowita pogoń zakończona na miejscu czwartym. W wyniku kolizji, Oskar nie kończy wyścigu numer 3, co oznacza pogoń z końca stawki liczącej 25 kierowców, w finałowym wyścigu zawodów. Kończy go tuż za pierwszą dziesiątką, tracąc 0,7 sekundy do poprzedzającego zawodnika – do pełni szczęścia i mocniejszego awansu zabrakło kilku okrążeń. Pomimo sporego pecha, zawody kończy na wysokim, dziewiątym miejscu.

Gratulujemy zawodnikom i czekamy na kolejne występy – najbliższa okazja już w dniach 20-23.06, kiedy to na Bydgoskim kartodromie odbędzie się trzecia runda światowej serii ROK Cup Poland – zapraszamy do kibicowania.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments



© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.