|  MN  |  Zostaw komentarz

Awans Tytana do finału Mistrzostw Polski rugby 7

zdjęcie nadesłane

W sobotę 8 czerwca odbył się również II turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski w rugby 7 w Poznaniu. Seniorska drużyna Tytana Gniezno, podobnie jak na turnieju w Gnieźnie, zmierzyła się z: Posnanią Poznań, Drew Pal 2 RC Lechia Gdańsk oraz Miedziowymi Lubin.

Tytan zaliczył mocny początek sobotniej rywalizacji podczas meczu z Lechią Gdańsk. Od pierwszego gwizdka żadna z drużyn nie chciała oddać punktów bez walki. Mimo to gdańszczanie zaczęli ulegać naporowi gnieźnian, a w szczególności zagranicznym zawodnikom Tytana. Spotkanie zakończyło się wynikiem 43:7.

Równie emocjonujący okazał się mecz z Posnanią Poznań. Tytani chcieli za wszelką cenę odegrać się za poprzednią rywalizację na gnieźnieńskim boisku, lecz nic nie działo się po ich myśli. Indywidualizm zawodników Tytana wziął nad nimi górę, co poznaniacy w pełni wykorzystali, kończąc mecz wynikiem 7:35.

Trzeci i tym samym ostatni mecz dla Tytanów, rozegrany był z Miedziowymi Lubin. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu, przewagę drużyny z Gniezna można było zobaczyć gołym okiem. Odegrali się po poprzednim starciu z Posnanią, kończąc spotkanie wynikiem 62:0.

Drużyna Tytana Gniezno zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej grupy północno-zachodniej i tym samym zakwalifikowała się do finału Mistrzostw Polski. Finał odbędzie się 23 czerwca w Krakowie. Cel: obrona tytułu Mistrza Polski!

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.